Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvostanhallgatók között...

Az orvostanhallgatók között sokkal több a férfi, mint a nő? Kb. hogyan oszlik meg a nemek aránya?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Már több a lány. 60-40 vagy 70-30 a lányok javára kb. Legalábbis nálunk:)
2012. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De furcsa! Már csak azért is, mert azért a felvételi tantárgyak, főleg a fizika, kémia a fiúknak megy jobban.

A biológia még hagyján, de az előbbi kettő, nekem egyetlen lányismerősöm sincs, akinek menne vagy egyáltalán szeretné.

Ezek olyan fiús agyat igényelnek.

2012. jan. 1. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Nagyon sok nő agya is jó ezekhez a tárgyakhoz. Több lány ismerősöm,rokonom van,aki orvosnak tanul. Sőt,végzett orvos is.
2012. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Hát lehet, hogy furcsa. De attól még tényleg több a lány:D

Én is az vagyok:D Sosem szerettem a humán tárgyakat, mindig reálos voltam inkább.

Meg azért ha belegondolsz a mostani magyar egészségügybe...

Elég kilátástalan a fiatal orvosok helyzete. És a lányok azért általában jobban a szívük után mennek. A férfiaknak sokkal fontosabb az, hogy egyszer majd jól fizető állásuk legyen és el tudják tartani a családjuk.

2012. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na megszámoltam:D 237 elsős közül 156 lány:)
2012. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Kb. 60%-ban lányhallgatók. Amúgy a lányok jobban szeretik a bioszt és a kémiát, a fiúk inkább a fizikát. Legalábbis nálunk a természettudományi tanszéken sok nő tanár van (biosz) és a hallgató is, kémiára is ez az igaz.


Amúgy orvosnak lenni kifejezetten nőies hivatás, mert a nők szociálisan érzékenyebbek és szeretnek életet menteni.

Az más hogy régebben nő nem lehetett orvos csak culáger, de ez sem azért volt mert a nőket nem érdekli az orvostudomány. Nagyon is érdekli őket :)

2012. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!