Mi az az OKJ vizsga?

Figyelt kérdés
ECDL vizsgám van. Szeretnék még ilyen ,,könnyed" vizsgákat letenni és hallottam az OKJ-ről is. Valaki le tudná írni a tudnivalókat róla? Megköszönném.
2012. jan. 2. 12:38
 1/6 anonim válasza:
Az OKJ-s tanfolyam , ott lehet szakmákat tanulni felnőtt képzés, ha mondjuk gimibe mentél és nincs szakmád de mondjuk szeretnél fodrász lenni akkor el kell menned egy okj-s képzésre és minden szakmának más az ideje van pl a kutyakozmetikus 3-4 hónap , a fodrász az szerintem 2 vagy anál több is lehet de a google-ba beírod elég sokat megtudhatsz ott..és nem csak egy sima vizsga mint az ecdl
2012. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
*2 év vagy annál több
2012. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is OKJ-n vagyok. Jól mondta az első ez egy tanfolyam, ahol szakmát kapsz. Én egy 2 évesen vagyok és gyógyszertári asszisztensnek tanulok. Na most, amit tudni kell róla, hogy egyáltalán nem könnyed :D az az hogy biztos vannak könnyűek, de amiket mi tanulunk azok nagyon nehezek, van anatómia, orvosi latin, mikrobiológia, kémia és egyik sem az ilyen egyszerűbb fajta. Nagy a követelmény. Igazából olyan, mint egy középiskola, tehát dogákat írunk, de napi rendszerességgel. Eleve van olyan tárgy, amiből minden órán írunk és nem egy féloldalas anyagból.


Van egy bnőm, aki szintén OKJ-n van, de valami pénzügyi és számviteles izén (meg nem mondom mi a neve, mert fogalmam sincsen). Ő is mondta, hogy hasonló mértékben nehéz, amit ő csinál. Matematika a legfelsőbb szinteken (bnőm emelt szintű érettségit csinált matekból és állítása szerint az kutyafüle volt ahhoz képest amit most vesznek), és egyéb közgazdasági témák.

Tehát egy OKJ sem biztos, hogy olyan nagyon könnyed. Utána kell járni. Viszont az OKJ szakmát ad ellenben az ECDL-el

2012. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és akinek nincs meg a 10,.ik évfolyama,de most töltötte a 18at az is mehet okjra???
2012. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. A legtöbb OKJ-ra eleve követelmény az érettségi, néhányon pedig "csak" a 10. osztály elvégzése a belépő.
2012. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia. Az ECDL az más mint az OKJ. Vagyis konkrétan semmit köze hozzá. :D Én is OKJ-n tanulok, csecsemő-és kisgyermeknevelő-gondozónak. Az én sulim egyáltalán nem hasonlít a gimihez. Zh-kat írok, vizsgaidőszakom van..és elméletileg indexet fogok kapni. De erről még csak egy tanár beszélt.Szóval vmilyen szinten fősulis hangulatú..de azért van követelmény rendesen. Most is pl pszichológia tételeket tanulok. A tanárok egy része pedig a Pázmánynak a tanárai :) Szóval szerintem jó sulit választottam.:D
2012. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!