Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az utolsó vizsgán is...

Ha az utolsó vizsgán is megbukok, akkor csak újra fel kell vennem a tárgyat és nincs következmény?

Figyelt kérdés

Első vizsgaidőszakomat kezdtem és nem igazán tudom még, hogy hogyan mennek ezek a dolgok. Az egyik tantárgy nagyon kifogott az évfolyamon én sem állok jobban, csak az én vizsgámon kívül már csak 1 időpont van és nem is biztos, hogy addigra meg tudom az előző eredményét, szóval nincs reális esélyem sikeres vizsga tételére.

Ilyenkor mi a teendő? Újra felveszem és jövőre megpróbálom? Mert van javítóvizsga időpont, de az gondolom azoknak szól, akik sikeres vizsgát tettek, de javítani szeretnének. Illetve enélkül csak 28 kreditem lenne, ez gond? Valamint a tanulmányi ösztöndíjat hogyan befolyásolja?


2012. jan. 3. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

2 félév alatt kell 30 kreditnek meglenni, ez a MINIMUM, hogy ne rúgjanak ki.

Ha a vizsgához kellett aláírás, és azt megszerezted, akkor ha bukod is a tárgyat, elég csak vizsgakurzust felvenned, azaz nem lesznek óráid, csak bemész vizsgázni.

Ha nem kellett aláírás a vizsgához, akkor újra felveszed a tárgyat.

Következménye maximum annyi van, hogy ha épül rá valami, akkor azt nem veheted fel, csak miután teljesítetted ezt a tárgyat.

2012. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg kérsz új időpontot (kissé macerás, de én is voltam már így - ötös kellett volna, de csak hármast kaptam, időpont nem volt több, hát körbejártam, mit kell tennem: csak annyi, hogy miután a tanárral megbeszéltem, nekem kellett kérnem a rendszergazdát egy új időpont meghirdetésére, mert a tanár azt mondta, ha utánajárok és elintézem, hogy legyen időpont, akkor fogad. Neki egy telefonhívásába került volna kb.)

Tanulmányi ösztöndíjat be kellett szorozni 0.95-tel, ha egy tárgyad hiányzott, 0.90-nel, ha kettő, de ez már nem mostanában volt, a mai időben már létezik 5,76 átlag is, a mai napig nem jöttem rá, miért lehet ez (az elvet tudom, csak ... érted)

2012. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első két válaszolónak lehet, hogy igaza van a saját suliját tekintve, de általánosságban semmiképpen sem mondható el mindez. Nem tudjuk, hogy a kérdező hol tanul. A vizsgaszervezésre intézményi, sőt kari szabályok vonatkoznak.


Általában, ha nem sikerül egy tárgyad, fel lehet venni másodjára. Lehet, hogy lesz belőle vizsgakurzus is, így már akár a jövő félévben is teljesítheted.


A következmények tekintetében pedig olvasgasd a TVSZ-t, HKR-t (ami a sulitokban van). Vagy menj be a TO-ra és kérdezd meg. vagy egy felsőbbévest, aki tudhatja ezeket.

2012. jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 7. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!