Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kitől, hol tanulhatnék meg ...

Kitől, hol tanulhatnék meg Debrecenben jelelni? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Van olyan siket fiatal (18-20 körüli) Debrecenben, aki megtanítana engem jelelni? Nemrég kezdtem tanulgatni jelelni, igazából nem tudok sok mindent, de nagyon szeretnék igazán jól "beszélni" jelnyelven, mert érdekel a siketek sorsa és szeretnék később siket gyerekekkel foglalkozni (rajzot tanítani). Szeretném felvenni olyan siket (vagy nagyothalló, halláskárosult) korombelivel a kapcsolatot, aki segítene nekem megtanulni jelelni. Nem konkrét "tanórákra" gondolok, hanem "beszélgetésekre", hogy a gyakorlatban tanuljam meg a nyelvet. Nem lenne könnyű dolga velem, de örülnék, ha akadna vállalkozó :)
2009. máj. 22. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg komoly szándékod van a jeleléssel, és nekem úgy tűnik, h igen, akkor érdemes lenne egy jelnyelvi tanfolyamra elmenni. Igaz, hogy ezekért fizetni kell, de jól megtanulod, és a végén vizsga is van, sőt, még bizonyítványt is kapsz róla. Mert nem elég ha azt mondod, h tudsz jelelgetni, néhány dolgot esetleg el is tudsz mutogatni egy siketnek, jó ha van papírod is róla. Nézz fel a sinosz honapjára (www.sinosz.hu) és hátha találsz egy tanfolyamot Debrecen környékén. ;)
2009. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. (most jön a de...) Engem egy barátom tanít jelelni, akinek van mindenféle papírja. Kimondottan azért keresek vállalkozó kedvű siket(ek)et, hogy a gyakorlatban is kipróbálhassam magamat. pl angolul is úgy tud az ember legkönnyebben megtanulni, ha angol környezetben, angol emberekkel beszél. Hülyeség lenne? Pont az a barátom mondta, hogy hatékony módszer. (vele bizonyos okok miatt nem akarnék így tanulni, csak végső esetben)
2009. máj. 23. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg a helyi szövetségben érdeklődj!

Én egy halló lányt ismerek, akinek az édesanyja siket, ő tud jelelni.

2009. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!