Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8-os vagyok, és nagy eséllyel...

8-os vagyok, és nagy eséllyel bukok meg félévkor 1 tantárgyból. Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a matekot nem értem... Végig egyeseim vannak, pedig tanulok itthon is, meg az osztály legokosabb gyerekével is tanulok, ő szokott korrepetálni, meg a régen színötös matek-fizika-kémia nevelőapám. Nem értem az analóg órát, nem jó a térlátásom, a sima összeadás-kivonást se bírom sokszor megoldani, sőt, amilyen hülye vagyok, a jobb meg a bal oldalt is sokszor szoktam téveszteni... Minden ami alap, az nem megy. Most is írtunk mértékváltásból(!) és hiába tanultam tegnap egész este, alig tudtam írni valamit a papírra. Elmondtam a szüleimnek, hogy nagyon nem megy a matek, erre a nekem esnek, hogy mert nem is tanulok 1 percet sem rá. A többi tantárgyból 3-4-5-ös vagyok, van amelyikre tanulnom se kell szinte, és 5-ös vagyok belőle, mert tényleg olyan szinten könnyű. Legalábbis számomra. Mint ahogy másnak meg a matek könnyű, és pont az a tantárgy nehéz, amiből én 5-ös vagyok. Bocsánat, hogy ez ilyen hosszúra sikeredett, csak félek, és ki kellett adnom magamból, meg kíváncsi vagyok rá, mi történik, ha megbukok 1 tantárgyból félévkor? Fodrász szeretnék lenni, így majd külföldre fogok menni, és megtanulom majd a tőzsdézést is itthon. Anyumék is elsajátították maguktól, és nevelőapám munkájával is tehetősebbek vagyunk valamennyire. Köszönöm előre a válaszokat, és elnézést a sok felesleges információért!
2012. jan. 7. 04:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Matek nélkül nem fogsz tudni tőzsdézni!

Na, vegyük komolyan a gondot. Csak most vetted észre, hogy nem megy a matek? 7 és fél évig nem volt vele gond? Amit leírtál, az alapján diszcalculiára gondolnék, ha nem 8.os lennél.A tanáraid már régen észrevették volna, ha ilyen gondod van.Küldtek vizsgálatra a Nevelési tanácsadóba?

2012. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha megbuksz félévkor (és jelenleg nem jársz gimibe) akkor nagy esélyel nem vesznek fel sehova.
2012. jan. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy nagyon nehezen fogsz abba a suliba járni, ahova jelentkeztél. Ráadásul hogy a félévit is nézik... Ha meg esetleg kijavítod az 1-est, akkor is elég necces... És ha most nem megy, akkor a következő 4 év pokol lesz...


10.-es 16/L

2012. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
5. osztálytól kezdett el a matek probléma lenni a számomra... Most váltottam iskolát, mert a múlt évben mindig szidott a matektanár, hogy milyen béna vagyok matekból, és egyéb problémák miatt is... Én voltam mindenkinek a céltábla. Diszkalkuliára én is gondoltam, de inkább magamat szidom mindig, a többiek véleménye miatt, hogy milyen idióta vagyok. Hol lehetne ilyen vizsgálatra jelentkezni? Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 7. 08:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Képzelem. :( Ezért is félek nagyon a középiskolától, meg úgy eleve az iskolától. Sok stresszt is okoz a sok engem ért "vélemény", meg ez a sok egyes. Ha ilyen vizsgálatra is akarnék menni, nem tudom, hogy győzzem meg a szüleimet...
2012. jan. 7. 08:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyszerüen, mond el nekik, ez nekik is érdekük, ha tényleg diszes vagy akkor felmentenek, segítenek....ez neked jó....bár én is diszes vagyok, az olvasás nem megy meg az írás, én megmondtam,hogy nem kell papír róla, inkább szenvedek, de ha papírom lenne mindenhol fel lenne tüntetve és ezt nem akarom...

de ha felmentenének téged akkor nem lenne ilyen gondod...de gimibe is bekerülhetsz,pl nálunk külön diszes "szak" is van...és segítenek nekik az érettségire is máshogy készítik fel őket, különórákkal, meg ilyenek:))

2012. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm. :) Megnyugtattál! Szólok akkor az érdekemben a szüleimnek, hogyha érdeklem őket, akkor úgyis segítenek. A matektanáromnak ha ezt megemlítem, ő majd szól gondolom az igazgatónak, ugye? Nem tudom, hogy működik ez a dolog... Kicsit kellemetlen is lenne, mert szeptemberben már igazgatóhoz küldtek. A lányok pletykáltak rólam hülyeségeket, meg mindenkinek azt magyarázzák be, hogy mekkora egy k..va vagyok. De ez már külön téma, bocsánat az offért. :) A másik suliban is lágyszívűséggel engedett át a matektanár, amit csodáltam is. Bár azt mondta, hogy aki nála csöndben van, az átmegy, akármilyen rossz a jegye. Neked mikor bontakozott ki a diszlexiád? Azt hiszem az az írás, olvasás.
2012. jan. 7. 09:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Írtam privátot:)
2012. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
ha a matematika nem megy akkor a fizika meg a kémi, hogy megy? Mert mindkét tantárgyban kell számolni és ha tényleg ilyen gyenge vagy akkor inkább szakközépbe íratkoz
2012. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 flikimiri válasza:
Esetleg megnézhetnéd: www.matekmindenkinek.hu-t. Azóta 3-as vagyok matekból, azelőtt viszont épp hogy csak átengedtek.
2012. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!