Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted 366 pont elég lesz,...

Szerinted 366 pont elég lesz, ahhoz, hogy felvegyenek felsőfokú szakképzésre? (pénzügyi / számviteli szakügyintéző)

Figyelt kérdés

Alapszakban gondolkodtam eddig, de a csütörtöki keretszám nyilvánosságra hozása után nem látom értelmét, hogy jelentkezzek BA / BSc-re.


Tavalyi általános eljárás felvételi ponthatárai:

[link]


[link]


Vagy megéri ismételni a német középszintű érettségim?

(akkor lenne 402 pontom, ha sikerülne 80%-ra kijavítani = ezt szerintem meg tudnám ütni felkészüléssel.)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 7. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld meg újra az érettségit, mindenképpen megéri, ha rászánod azt a 10ezret...

Mert mi van ha tök jól sikerül, és még alapképzésre is becsúszol? Tudom, hogy 250 a keretszám, de ki tudja mit variálnak még azzal... Meg tényleg nem tudhatod.

FSZre tuti felvesznek, az nemtudom hogy beletartozik-e a 250es keretszámba(kétlem...) De oda biztosan felvesznek még 320-350 ponttal is sztem :)

2012. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok, csak én KVIK-ra szeretnék menni turizmus-vendéglátásra, de egyszerűen esélytelennek látom. Én is a felsőfokú szakképzésre jelentkezek, az gondolom biztosabb. Mert nekem meg a töri emelt érettségim dobna rajta, ha megcsinálnám az emeltet akkor lenne kb 410 pontom, de szerintem sokkal többet emelnek a tavalyihoz képest. Szóval még szerintem ezzel a 410el sem vennének fel alapképzésre, aztán "feleslegesen" meg nem akarok szenvedni az emelt törivel.
2012. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! :)


Figyeljetek, mivel középszinten érettségiztem 2010.-ben ezért már csak szintemelőt tehetnék, és kétlem, hogy ennyi idő alatt fel lehet rá készülni. Lehet marad ez a 366 pontom, ami 100%, hogy biztosan megvan és imádkozok, hogy vegyenek fel FSZ-re. :(

Holnap megyek BGF-PSZK-s nyílt napra és meglátom mit fognak ott mondani, őszintén nagyon kíváncsi vagyok. :)

2012. jan. 12. 22:44
 4/11 anonim ***** válasza:
240 volt a ponthatár. Grat!
2012. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
342, 344 volt állami FSZ.-en, de végül nem adtam be.
2012. júl. 31. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy látom államilag támogatott sehol nem indult, kár, hogy nem adtad be, költségesre bőven felvettek volna!


[link]

2012. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

FNÁ-ra simán felvettek volna, nézd meg, 366 pontom megvolt egy ismétlő érettségivel.

BGF-PSZK-BP ; DE-KTK.


[link]

2012. aug. 5. 20:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Ui.: Alapszakra ha jelentkeztem volna gazd.men.-re adtam volna be, de nálam azonnal kiesett a pixisből, amikor levitték a keretszámokat, mert tudtam, hogyha még egy érettségit javítok, akkor sem vagyok benne a TOP250-ben. :(
2012. aug. 5. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Felvételi nélkül ingyen tudsz tanulni Pénzügyi szakügyintézőt Metaképzésen, Drégelyvárban vagy LIA akadémián!
2012. aug. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!