Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sopronban alapdiploma, Budapes...

Sopronban alapdiploma, Budapesten mester? Lehet másik iskolában mesterképzésre menni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a Nyugat-magyarországi egyetemen végzem a 3 évet alapképzésben, és Budapesten egy jobb egyetemen a mestert? Ilyet lehet? Vagy a NYME nem olyan jó és nem fognak felvenni Pestre mesterre?
2012. jan. 8. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehet másik suliban végezni a mestert.
2012. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ezt elvileg megteheted, gyakorlatilag lehet, hogy neccesebb lesz. most azt tudom, hogy az én szakirányomra a bme-n még nem tudtak bejutni az NYME-sek, mert a minimum pontot sem érte még el egy sem a felvételin. viszont a gépész karon meg vannak más egyetemekről is mesteren és ők meg elvileg gond nélkül csinálják. Nézd, ez nagyban függ a te képességeidtől és attól hogy mennyire tudod egyedül behozni, ha van lemaradásod. Ugye az egyetemek között eltér a tanterv is néha ugyan arr a szakra, szóval lehet majd, hogy egyes felvételi témakörökről te még sosem hallottál és úgy kell megtanulnod. Miért nem akarsz rögtön a jobb egyetemre jönni? Ezzel csak magadnak nehezíted.
2012. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!