Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőmérnökök (és leendő...

Építőmérnökök (és leendő építőmérnökök)?

Figyelt kérdés

Először is, ti hány ponttal kerültetek be erre a szakra? Megbántátok-e? Esetleg milyen a társaság? :D

Ha van itt valaki, aki építőmérnökként dolgozik,(vagy tapasztalt a témában), leírná nekem, hogy mennyire lehet ezzel a szakkal elhelyezkedni? Esetleg megközelítőleg mennyit lehet vele keresni? És szereti-e a munkáját?


Előre is köszönöm! :)


2012. jan. 9. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Építőmérnöknek tanulok, vízügyi szakirányon fogok végezni. A ponthatárok alacsonyak, ha jól tudom BME-n is max 350 pont körül voltak, mindenhol máshol ennél jóval kesebb. A társaság elmegy, bár jó részéről meg van a véleményem, de ezt nem firtatnám.

Egyáltalán nem bántam meg, sőt nagyon is megszerettem! Az építőmérnöki szak nagyon sokrétű, sok a lehetőség benne. Szerkezetépítőkre, hídépítőkre jelenleg annyira nincs szükség. Infrastruktúrára mindig van és vizesekre is szükség van jelenleg.

Vizes szakmában közalkalmazottként 90 ezer körül lehet keresni előrelépési lehetőséggel, plusz egyéb juttatásokkal (szolgálati lakás, étkezési támogatás, stb), pl árvíz idején ennek az összegnek a 3-4-szeresét lazán hazaviszi egy mérnök.

Kivitelezőként kezdő fizetés kisebb városokban 110-20 ezer, plusz némi juttatás (lakhatási támogatás, stb), viszont ez viszonylag stabil fizetés. Budapesten, illetve az évek előrehaladtával, ahogy az ember presztízse kialakul növekednek talán a fizetések is.

2012. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. jan. 22. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:
2017. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!