Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Janus pannonius balassi...

Janus pannonius balassi bálint költészetének összehasonlításából kell írnom fogalmazást mit írjak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Jó lenne,ha mielőtt belefogsz a fogalmazásba átnéznéd a helyesírási szabályzatban a magyar tulajdonnevek helyesírását!


Egyébként meg,hogy írni tudj róla min egy-egy versüket el kéne olvasnod.

2009. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! egy-két dolog, amit a füzetemben találtam :D

J.P.(janus pannonius): a latin nyelvű hazai líra megteremtője, míg B.B.(balassi) először szólalt meg magyarul a verseiben. J.P. 2 műfajban írt: epigramma és elégia, témái a diákévek, barátság, édesanyja halála stb, B.B. fő témái pedig: hazafias vitézi énekek, szerelem, Isten.

Ez saját gondolat:): mind2 költőnek van egy országot, területet dicsérő mű (J.P.: Pannónia dicsérete, B.B:Ó, én édes hazám, te jó Magyarország)

viszont ez az "édes haza"-gondolat Balassinál fogalmazódott meg először.


ennyit tudtam hirtelen összeszedni, remélem, segítettem :)

2009. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi nagyon most már eltudok indulni
2009. máj. 25. 19:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!