Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 75% feletti emelt szintű...

A 75% feletti emelt szintű angol érettségit valóban úgy számítják, mintha 100% lenne?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ha az emelt szintű angol érettségim 75% feletti lesz, akkor azért a maximum pontot kapom (azaz ha duplázok 100-at) és a +50 többletpontot. Ez tényleg így van? Mert elég sokan mondták, csak nem értem, hogy ebben mi a logika? Meg szeretném tudni, hogy igaz-e.
2012. jan. 14. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

ez szerintem iszonyat nagy néphülyítés. de amúgy van benne logika, csak az eredménye nem az amit hiszel, nem olyan kedvező.

Ha duplázol, akkor ugye a max pontszám, amit elérhetsz, 200. Ha ezt emelt szinten teszed, akkor 50 pontot kapsz, és így, ha 75+75+50 pontot érsz el, akkor eléred a 200 pontot. csak az a gáz, hogy 250 a max.

2012. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagy lópikulát. 75% az 75 pont.
2012. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem, annyi pont ahány %,nekem 83 %, az 83 pont, annyi igaz h valamennyi a limit, annál több úgyse lehet 250 ahogy írták
2012. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Határozottan nem igaz. Pont ezért mérik százalékban, különben elég lenne az osztályzat.
2012. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz, nekem 92%-os lett, 92 pontot kapok érte. Átszámítják a százalékot pontba és kész, csak a 100%-ra kapsz 100 pontot.

Hol hallottad ezt?

2012. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm most volt emelt szintűn ősszel, és mondta, hogy ha 75% felett teljesít, akkor 100 pontot kap érte +50-et. Először nem jött, hogy elhiggyem (most is kételkedem), aztán megkérdeztem az angol tanáromat, hogy így van-e és ő is azt mondta, hogy igen. Nem tudom, hogy ezt 2012-től vezették-e be vagy kamu az egész, de nekem ezt mondták. Gondoltam megkérdezem, mert én jövőre érettségizem és fontos lenne tudom, mert akkor teljesen máshogy jönnének ki a pontjaim.
2012. jan. 20. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!