Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy hátránnyal indulnék, ha...

Nagy hátránnyal indulnék, ha közgazdasági szakközépiskolából (érdemi biológiai előképzettség nélkül) jelentkeznék gyógypedagógiára?

Figyelt kérdés

Mivel a közgázban már nem nagyon van lehetőség,arra gondoltam,hogy gyógypedagógiát tanulnék,azon belül is a logopédia érdekelne.Az ELTE Bárczi Gusztáv gyógypedagógiai kart néztem ki és láttam,hogy van anatómia,ezért elgondolkodtam,hogy vajon mennyivel jelentene nagyobb gondot ez nekem,aki utoljára nyolcadikban tanult bioszt.

Egyébként nagy valószínűséggel idén nem vesznek fel,mivel nem lesz pluszpontom,ezért arra gondoltam,hogy elmennék valami olyan OKJ-s képzésre,amit később beszámítanak a Bárczin.Egyenlőre a gyógypedagógiai asszisztens tanfolyamot néztem ki, talán ezzel le tudnám dolgozni a hátrányomat,mire odakerülök.Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?Van más OKJ,amit ajánlanátok? 1 vagy 2 évesre érdemesebb járni? Ha nem iskolarendűre járnék,akkor kapnék diákigazolványt?

Mindenféle véleményt és tapasztalatot szívesen várok!

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. jan. 15. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
lenne hátrányod, de be lehet hozni. nyilván aki humán suliba járt annak könnyebb. nekem most okj-n van egy olyan osztálytársam, akinek hasonló végzettsége van mint neked, de az első félévben alapoztak. ha rendesen tanulsz, akkor nincs gond.
2012. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia!

én is közgében végeztem, utána tanítóképzőt és most első évet a Bárczin. van anatómia, 2 félévben is (később nem tudom lesz-e még valami szakirányos), de nem vészes. nem könnyű, de meg lehet tanulni, elvégre nem orvosi karról van szó. :-)

üdv.

2012. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!