Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a középszintű kémia...

Milyen a középszintű kémia érettségi? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Végzős vagyok egy gépészeti suliban és gépészmérnöknek szeretnék tovább tanulni. Most hétfőn tudtam meg, hogy már az idén érettségizőknek is kötelező a természettudományi tantárgy, mint választott tantárgy. Eredetileg infóra gondoltam, de most, hogy ezt bevezették.. Így tehát maradna nekem a fizika, a kémia, és a biológia. A kérdésem pedig az lenne, hogy milyennek találjátok a kémia középszintű érettségit? Meg lehet legalább 71%-osra írni? Még nincs túl késő a felkészüléshez? Egyáltalán mit kell tudnom a vizsgáról, ha ezt a tantárgyat választom?


Valahogy a fizika meg a biológia feladatsorok, ahogy elnéztem őket, nem igazán tetszettek, ezt úgy értem, hogy inkább gondolkodtató feladatok vannak bennük (biosznál mondjuk egyértelmű) mint számítási feladatok. A kémiát ahogy megnéztem, láttam ilyen feladatokat, meg reakcióegyenleteket kell felírni.. és 8 feladatból áll összesen. Igaz csak 9.-ben volt kémiánk, de 4-es voltam...

Néhány könyvet meg is rendeltem a biztonság kedvéért, és jelenleg a megfelelő tanárt keresem..


Köszönöm a válaszaitokat! :)


19/F


2012. jan. 17. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg akarod, meg lehet csinálni. Én emeltet csináltam, de lusta dög voltam, és semmit nem tanultam az írásbelire, így csak 55% körüli lett. Szóbeli előtt szerencsére a vegyészmérnök apámnak elege lett a lógásomból, és 3 nap szabit kivett, mielőtt mentem volna szóbelizni. Az igaz, hogy 3 napig reggeltől estig verte a fejembe a kémiát, de a szóbelim 96%-os lett. És nem vagyok kiemelkedően okos, csak teljesen átlagos. Úgyhogy szerintem egy jó tanárral, és kitartással bőven időben vagy. ("fizetett" hirdetés: miután így bekerültem BME-n a vegyész karra, vállalok kémiából korrepetálást Budapesten. ha gondolod, keress meg privátban!)
2012. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!