Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen kémia szakon előröl...

Egyetemen kémia szakon előröl kezdik a kémiát vagy alapozzák valamire?

Figyelt kérdés
csak azért kérdem mert állítólag be lehet jutni egyetemre kémia szakra úgy hogy nem érettségizel kémiából hanem másik két természettudományos tantárgyból
2012. jan. 17. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy képzelted, hogy felsőoktatásban majd kezdik általános iskolás szintről. Mellesleg nem is lehet kémia nélkül kémia szakra menni. Msc-re lehet átmenni másról, de ahhoz neked még közöd semmi.
2012. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg lehet kémia nélkül menni kémia szakra. "kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. szakmai előkészítő tárgy"

Bár szerintem is marhaság, de ez van. Úgy tudom egy ELTE-s ismerősömtől, hogy vannak alapozó tárgyak, de azzal párhuzamosan már tanulják rendesen a kémiát. Ha becsülettel tanulsz, meg lehet csinálni, de szerintem a kémia szak nem tartozik az egyszerűbbek közé. Még az is megszenved vele, akinek alapos kémiatudása van.

2012. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!