Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Élelmiszermérnök-i szak? Vagy...

Élelmiszermérnök-i szak? Vagy BME? Mit gondolsz mit csináljak?

Figyelt kérdés

A Corvinus élelmiszermérnök szakára valószínűleg felvennének: 418 pontom van (tavaly érettségiztem) és a ponthatár 359 volt. Szerintem még így a megszorításokkal is bekerülnék... (?)


De azon gondolkodom, nem e érne többet egy BME mérnöki szak? Mérnök informatikus vagy építőmérnök? Ezekre is bejutnék, amennyiben tanár segítségével jól felkészülnék és tennék egy informatika érettségit májusban, amire viszont sokat kellene költenem..


19/L


2012. jan. 17. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A BME biztosan (általánosságban) többet ér

(mérnök informatikus szak)


de ha jelenleg pl. semmit nem tudsz programozásról (csak Office), az kevés lesz (általában szakközépbe járt fiúk vannak, akik egész nap gépeznek amúgy is)


építőmérnök: jó választás

lehet szakosodni (mélyépítés, magasépítés, vasút, közút, híd), mindig lesz rá kereslet...


informatikus is mindig kelleni fog


most már úgyis mindenki (majdnem) fizetni fog

tehát aki 240 felett van, az bejut vhova biztosan

240 a min.ponthatár, ami alatt sehova nem lehet bejutni

2012. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy mérnök infó ezerszer többet ér mint a másik 2. Viszont hogy pont BME-n vágj bele, hát nem tudom.

Milyen lenne az az infó érettségi? KÖzépszint vagy emelt szint? Ha középszinthez tanár kell, akkor - most tényleg nem bántásból -, akkor én nem ajánlanám ezt a szakot, mert meg fogsz őrülni. :/

Ha a maradék kettőt kéne rangsorolni, én az építőt előrébb tenném, mint az élelmiszermérnököt.

2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyere közlekkarra! :D
2012. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólónak, ha érzel affinitást egy mérnök infora, akkor én azt javaslom. Az építőmérnököknek azt mondogatják a tanáraik (a barátom oda jár, onnan tudom), hogy nekik pont nem lesz munkájuk a válság miatt, mert senki nem épít semmit, bár gondolom ez azért változni fog a továbbiakban. Viszont én élelmiszermérnökire járok, és úgy veszem észre, hogy nagyon könnyű azok között az emberek között kiemelkedőnek lenni, mert a többség le se szarja, és csak a kettesre hajtanak, pedig egyáltalán nem nehéz 4-es, 5-ös szintet teljesíteni. ha egy picit is érdekel, amit ott tanulsz, akkor már kiemelkedő lehetsz, és máris sokkal könnyebben, sokkal jobb munkát találhatsz.
2012. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!