Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél mi számít hátrány...

Felvételinél mi számít hátrányos helyzetnek?

Figyelt kérdés
Édesapám már sajnos nem él, anyukám egyedül nevel, és tudni szeretném hogy emiatt én egyetemre való felvételnél részesülök abban a +20 pontban amit a hátrányos helyzetűek kapnak? Köszönöm
2012. jan. 22. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel fél árva vagy hátrányos helyzetűnek számítasz. De ez is fent van pontosan a felvi.hu-n
2012. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos nem találtam, már kerestem, tudnál dobni egy linket? köszönöm
2012. jan. 22. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:

A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. Törvény 121.§ „Értelmező rendelkezéseiben” az alábbi módon határozza meg a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetet:


hátrányos helyzetű gyermek, tanuló: az, akit családi körülményei, szociális helyzete miatt rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát a jegyző megállapította;


e csoporton belül


halmozottan hátrányos helyzetű: az a gyermek, az a tanuló, akinek a törvényes felügyeletét ellátó szülője – a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben szabályozott eljárásban tett önkéntes nyilatkozata szerint – óvodás gyermek esetén a gyermek három éves korában, tanuló esetében a tankötelezettség beállásának időpontjában legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen; halmozottan hátrányos helyzetű az a gyermek, az a tanuló is, akit tartós nevelésbe vettek.

2012. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát ez azt jelenti hogy nem kapom meg a pluszpontokat igaz?
2012. jan. 22. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!