Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most hogy megszüntetik az...

Most hogy megszüntetik az állami támogatást egyetemeknél, minek erőltessem meg magam az érettségivel? Számít ez valamit? Így is, úgy is fizetnem kell, hogy tanulhassak.

Figyelt kérdés

Mocskok :@ :(


Meg miez hogy lediplomázom és a tanulmányi éveim dupláját kell itthon robotolnom??


Undorító komolyan..


2012. jan. 22. 18:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad feladni! Természetesen számít.

Ha jó tanuló vagy, kaphatsz ösztöndíjat.

Egyébként igazad van.

Írom ezt úgy, hogy én már dolgozom. De ez felháborító.

2012. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk én értem mire megy ki ez a dolgozzuk le az egyetemi éveink dupláját. Csak elfejtették hozzá biztosítani a munkahelyeket és így teljesen értelmetlen. De még ha biztosítanák is, akkor is kb egy külföldi fizu negyedéért...
2012. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
17%
Gondolkozzatok már egy kicsit a csökevény agyatokkal és fogjátok már fel, hogy ez a törvény csak jó, és nem szivatásként van, hanem hogy ne tanulj az 3467. jogásznak, miközben már 5millió-an tanulnak annak -.-" ilyen buta ember ne is akarjon egyetemre menni
2012. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%
Kedves utolso, ahhoz, hogy ne tanuljon 5 millio ember kozgaszdasznak/jogasznak, igen egyszeru modja, a letszamcsokkentes. Itt nem csak ezeket csokkentettek, mint allamilag finanszirozottat, hanem az osszes szakot, azert, hogy az ember fizessen, ergo a szegeny ne tanuljon. Igy tobb buta ember lesz, aki kepes bevenni a sok maszlagot, amit a media kozvetit. (kulonben se kell tanulni, hisz latod, erettsegivel akar meg miniszter is lehetsz, bar itt megjegyeznem, a 80-as evek eleje ota ez nem fordult elo)) A roghoz kotottseg meg...elmult mar a piros es a kek utlevel korszaka, legalabbis eddig azt hittem. Ezek szerint megsem. Az hogy sok az egyetem, meg egyenesen nevetseges. Szomszedunknal (Szlovakia) tobb egyetem mukodik, annak ellenere, hogy foldrajz jartassag nelkul is mindenki tudja, jelentosen kisebb, mint a mi piciny orszagunk. Ohh, es milyen erdekes, Ausztriaban, ingyenes a kepzes, europai szintu a fizetes, es egyetlen osztraknak se jut eszebe kulfoldre menni. Milyen erdekes! Talan igy is lehet?
2012. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%

Hát azért van olyan munkahely ahol legalább az érettségi elvárás. Amúgy meg nem tudhatod, mikor lesz még szükséged rá, aztán meg visszasírhatod.

Én azért nem értek egyed a mocskolódással, mert teljesen ésszerűek és érthetőek a kormány döntései. Gondolj már bele: mégis miért fizetnének ki egy olyan képzést, amire nincs igény a munkaerőpiacon. Persze megértem a háborgó diákokat, hogy nem tanulhatnak azt amit akartak, de fel kell fogniuk, hogy a kormány csak tudja, hogy milyen munkaerőre van szükség, és nem fogják arra pazarolni a pénzt, hogy aztán ne használd a diplomád, sőt munkanélküli legyél, mert más képesítésed meg nincs.

Az meg szintén abszolút rendben van, hogy itthon kell dolgoznod. Rohadt sok pénzt kifizetnek egy-egy diák képzésére, aztán kimész külföldre? Ha ez egy cégnél történne, továbbképzés néven, aztán elmennél más céghez, szerinted mit szólnának hozzá? Amúgy meg dolgozhatsz külföldön, csak vissza kell fizetned azt, amit valaki alapból kifizet költségtérítés néven.

Szóval a lényeg, hogy vagy jól tanulsz és tanulhatsz ingyen, ha pedig nem, akkor fizetsz. De van jobb ötletem: Inkább tanulj szakmát. Attól nem leszel szarabb ember, sőt.

A lényeg, hogy érettségizz, mert ha már nem vagy tanuló, fizetned kell érte. És keress valami jó szakképzést, ami érdekel.


Egyetértek az előttem szólóvak is. Tényleg aki ilyen primitíven gondolkozik, az menjen lakatosnak.

Iszonyatos aránytalanságok voltak eddig a felsőoktatásban. Ezt próbálja most helyrerakni a kormány. Meg kell érteni és nem tüntetni kell hanem inkább rendesen tanulni.

2012. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%

Én lényegében egyetértek ma 19:09-el. Gondoljatok bele, legalább a diplomák felértékelődnek, és nem lesz minden második ember diplomás. Nem beszélve arról, hogy így csak a legjobbak jutnak be egyetemre. (Na meg a gazdagok, akik fizetni tudnak.)


Amit nagy szemétségnek tartok, és tényleg hatalmas kitolás szegény felvételizőkkel, az az hogy ezt a jelentkezés előtt 1 hónappal vágták a fejükhöz. 1-2 évet hagyhattak volna, hogy mindenkinek legyen lehetősége átgondolni és rákészülni a dolgokra. Így most lett egy csomó kétségbeesett felvételiző....

2012. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
ez előttem szóló alatt a 19:07-est értem. Az utána lévő meg szintén egy szakértő? mert ő se nagyon érti a lényeget. van ahol növelik az államilag támogatottak számát. csak nem attól hangos a sajtó. hú de okos lett hirtelen mindenki...
2012. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
a 19:09-esre gondoltam. bocs
2012. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Van abban is valami amit valaki írt, hogy nem az államilag támogatott helyeket kéne csökkenteni, hanem a létszámot. ez is igaz.

Viszont szerintem a nagy magyar átlag még azt a 200 000 ft/félévet sem engedheti meg magának.

2012. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Arrol mar nem beszelnek, hogy europa tobbi orszagahoz kepest nalunk NEM sok a diplomas. Lehet utananezni, szamos hiteles adat van errol. (igen, valamely szakbol tobb van, mint amennyit a munkaeropiac elbir, de mint mar mondtam, a letszamcsokkentes ezt kivaloan szabalyozna)
2012. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!