Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen informatika szakon...

Egyetemen informatika szakon elengedhetetlen egy laptop?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a laptopon van a hangsúly, hanem hogy napi szinten hozzáférésed legyen a számítógéphez, internethez. Beadandó feladatok, aztán egy csomó tananyagot pdf formába fognak a tanárok a honlapokra feltölteni, informatika szakon programozásból is vannak beadandó feladatok.

Tehát ha másik városban fogsz tanulni, mint ahol most vagy, és kollégista/albérletes leszel, akkor nagyon erősen ajánlott egy laptop vagy számítógép a koliba/albérletbe igen. De ez nem csak az infó szakon van így, hanem szinte az összes szakon ma már.

2012. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma már bármilyen egyetemen elengedhetetlen. Ha azonos városban élsz, akkor lehet pc is, de ha utazgatsz, akkor praktikusabb a laptop, mert nem vesztegeted el az órákat.

Vagy pc és tablet, én most ezen gondolkozom, bár nem infó szakon vagyok.

2012. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pc mindenképp kell otthonra vagy koliba, de nem muszáj hogy laptopod legyen. Ha úgy érzed majd hogy nem tudsz meglenni laptop nélkül, akkor vegyél 40-50környékén egy acer netbookot, az is elég sok mindenre.
2012. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnöki szakon vagyok, bár nem informatikán. Tény, hogy minden felsőoktatási szakon jól jön, ha van egy saját számítógéped/laptopod, nem kell mindenért könyvtárba vagy közös infó terembe rohangálni, ilyesmik, ha valamit meg akarsz tudni.

Továbbá én mérnök hallgatóként kényelmesebbnek tartom a laptopot, mivel sok évközihez kell a számítógép, rajzolni kell, szerkeszteni. Kényelmesebb ha hétvégére gépestől tudom hazahozni a "melót" és nem pendrive-val kell szenvedni, aztán vagy ráraksz mindent vagy nem, de a jellemző inkább az, hogy mindig az nincs rajta, ami éppen hirtelen de jó lenne, ha ott lenne. :)

Ilyen szempontból egyértelműen KÉNYELMES ha van, de mindent meg lehet oldani anélkül is, ha éppen nincs keret rá.

2012. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ELTE IK-s vagyok, elég kevés olyan embert ismerek tőlünk, akinek nincs laptopja, de nem létszükséglet.


De valamilyen számítógép elengedhetetlen.

Én többnyire az itthoni PC-t szoktam használni, kényelmesebb, mint a laposom. (Azért több, mint duplája a képernyő és jobb egér+billentyűzet van itthon... :) )

Mindazonáltal NAGYON HASZNOS tud lenni, ha az embernél van egy laptop, amit elő tud kapni, ha kell. (Érdekes módon kb minden gólya általában pár hét után beszerez egyet. :) )

+ Előnyös akkor is, ha esetleg a gépteremben a gép megmakacsolja magát, vagy valamit gyorsan el kell intézni és az ember lusta vagy nem tud lemenni a közös gépterembe valami miatt.


Összegezve:

Nem elengedhetetlen, csak erősen ajánlott.

Amúgy mostanában egész jó árakon lehet már kapni korrekt kis gépeket!

2012. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdésed arra irányul, hogy órákon azon jegyzetelsz, azt mondom, hatásosabb a füzet+toll kombó, vagy jegyzettömb, amelyik szimpatikusabb neked. Akkor jegyzetelj a gépbe, ha tudsz gépírni, de ha kell rajzolni is valamit, vagy képletet felírni, már elástad magad, mert mire megcsinálod te is, lemaradtál. Kézzel írni kényelmesebb és gyorsabb órán.


A többiek pedig jól leírták, hogy egy laptop nem szükséges, ha minden nap haza tudsz menni és van otthon PC. Ha kolis/albérletes vagy, könnyebb cipelni a laptopot.

2012. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!