Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzem most vizsga...

Miért érzem most vizsga előtti napon, hogy semmit se tudok miközben sokat tanultam rá?

Figyelt kérdés

egyetemen vagy egy nehéz tantárgy. Az elmúlt időszakban nagyon sokat tanultam és holnap vizsga és mégis úgy érzem, hogy semmit nem tudok.


C vizsga lesz és a tanszékvezetővel, aki kitalálta a tárgyunkat és írt hozzá egy könyvet amiből tanít.


Tanács?


2012. jan. 26. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rágódsz rajta, az nem segít. Mindent megtettél, a többi majd ott kiderül, ne görcsölj. Nekem is holnap lesz vizsgám, és az esélytelenek nyugalmával megyek majd be, legfeljebb kellemes meglepetés ér, ha véletlenül sikerül. :)
2012. jan. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és mit tanácsolsz? Mert a tanszékvezető C vizsgára szokott bemenni, ő írta a könyvet amiből tanít minket... 30 tétel van és 2-t kell húzni. Az első 15 ből és a második 15 ből. Az első 15 öt tudom, de a második 15-ből csak egyet-kettőt.



B vizsgán elmondtam az első tételt jól, a másodiknak a 3/4 ét majd elzavartak egyessel.

2012. jan. 27. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Mostmár ne tanulj,mert az egészet úgysem tudod átismételni,ha meg csak az utolsókra koncentrálsz akkor nagyobb az esélyed hogy akadozni fogsz.Nyugodjál meg,ülepedjen le benned amit eddig tanultál,pihend ki magad és bízzál magadban,akkor a megfelelő pillanatban minden eszedbe fog jutni! hidd el! Sok sikert!

Ui:

Vedd úgy,hogy már "túl is vagy rajta"!

2012. jan. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"és mit tanácsolsz?"

Feküdj le és aludt ki magad. Cinkes lenne, ha szimplán elaludnál a vizsgán. :)

2012. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tanulhatsz már semmit. Én is hasonló helyzetben voltam decemberben, volt 30 tétel, annak kb. a felét tudtam, nagyon féltem. Én még másnap elolvastam a maradék 15 tételt egyszer, hogy ha kihúzom esetleg azokat valami fogalmam legyen arról miről is szól. Most feküdj le aludni és pihend ki magad, már tanulni úgy is felesleges. Na most ha "sokat tanultál" volna rá, megtanultad volna az összes tételt nem csak a felét, úgy nyilván több esélyed lenne. Ezt ne vedd sértésnek, nem azért mondom. Ne izgulj, mert akkor elfelejtesz mindent, a vizsgán légy magabiztos és ha látják rajtad hogy van önbizalmad, azt feltételezik, hogy tudod és nem úgy állnak hozzád, mint aki nem tanult semmit. Ha esetleg kihúzol olyan tételt amiről nem tudsz semmit, mert esetleg a második 15 között van, akkor is próbálj meg róla beszélni, esetleg mondj róla pár szót és térj rá egy hasonló témájú tételre amit tudsz.

Sok sikert!:)

2012. jan. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit tanácsolok, hogy ha legközelebb ilyen lesz, hogy az első 15ből és a második 15-ből is kell húzni, akkor úgy oszd be, hogy először megtanulod az első 15 felét, aztán a második 15 felét, aztán ha marad időd akkor az első 15 második felét majd a második 15 második felét. Így nagyobb esélyed van, hogy olyat húzol ki, amit tudsz!:)
2012. jan. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én tipikusan az az ember vagyok, aki mindig mindent az utolsó pillanatra halaszt, ergo ha van egy vizsgám, akkor előtte három nappal kezdek el rá tanulni, avagy ha könnyebbnek ítélem, akkor két nappal. Történt nem olyan rég, hogy én úgy készültem pénteken lesz vizsgám, két napot hagytam rá, halál nyugodtan pihengettem a keddi vizsgám után, hogy időm mint a tenger. :) Szerdán délután írt a tanár egy körüzenetet, hogy vizsgaidőpont áttéve péntekről csütörtökre azaz másnapra. Oké, mondom köszi... :D Ilyen helyzetben azért + vagy - 24 óra nagyon nem mindegy. Azonnal leültem és elkezdtem benyalni a 40 tételemet plusz egyéb apróságokat, számításokat, amikkel beugróként szivat és zavar el mindenkit, aki téveszt. A és B tételek voltak nálunk is, szerencsére ebből sok volt olyan, amit zh-kra már meg kellett tanulni, így mondhatnám azt, hogy olyan erős 60%-os tudással indultam neki. Hajnali 2-kor lefeküdtem, reggel 4-kor keltem, addigra nagyjából kitisztult, plusz elolvastam mégegyszer. Nem húztam könnyű tételt, de szerencsére olyanokat sikerült, amiről azért összetudtam hadoválni minden lényeges dolgot, amit nem, arra rákérdezett és kitudtam logikázni, így gyakorlatilag egy félnapos EMBERFELETTI teljesítménnyel és némi szerencsével szereztem 5-öst. :) (úgy, hogy este még megfordult a fejemben, hogy fölösleges elmennem is egyáltalán csak égetem magam)


Tudom már késő, de ilyenkor nálam az jön be, hogy előző éjjel kipihenem magam (szerencsém volt, ezen ominózus eset előtt is jól kialudtam magam), majd tanulni hajnali 1-2-ig, aztán pedig lefekszek pár órára, ami alatt nálam mindig minden kitisztul legalább annyira, hogy amelyik tételről előző este úgy éreztem nem tudok semmit, a6rról is tudok már valamennyit beszélni. Reggel korábban kelek, még átolvasom szigorúan egyszer, aztán pedig elindulok vizsgázni (ja, babonából mindig a párnám alá teszem a tudni valót vizsga előtti éjjel:)) Én ilyenkor nem is kelek annyira hulla fáradtan, mivel előző nap pihenten keltem, bár vizsga után általában úgy esek be az ágyba mint aki egy hete nem aludt! :)


Tehát azt mondom tudom, hogy már késő, vagy is elvileg már túl vagy a vizsgán, de ilyenkor aludj egyet éjszaka mindenképpen és reggelre letisztul többnyire minden. Azzal a válaszolóval is egyetértek, aki azt tanácsolta, hogy ha tudod, hogy A B tételsorból kérdez, akkor párhuzamosan tanulj, mert a tanárok szemében általában jobb arány az, ha mindkettőről tudsz legalább valamennyit beszélni, mintha az egyikről semmit.

2012. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

véleményem írnám le.

én elég keményen és sokat tanulok bioszt.

nem mondom hogy nem tudok semmit ,mert tudok tele vagyok dicsérettel etc...

és általában buta emberek szokták mondani,hogy ők mennyi mindent tudnak.az okosok tudják hogy még sok minden van amit nem tud,érdeklő őket etc.ec.

2012. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!