Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy az okj...

Csak én érzem úgy hogy az okj vizsgakövetelmény és az okj oktatás nagyon nincs összhangban egymással vagy más is van így? Tehát az oktatás színvonala "picit" alacsonyabb mint a követelmény.

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

4 éve csináltam OKJ-t a vizsgadolgozatban 1 feladat volt amit mentőfeladatnak hívtunk. Azt álmunkból ébresztve tudtuk mert ha semmi más nem ment azt mindenki tudta.

Abban az évben az a feladat helyett beraktak egy olyan feladatot, amin a tanár úgy lépett át, hogy: hát ezt soha senki nem fogja már kérdezni tőletek, annyira elavult.

Nem is kérdezték soha, csaka vizsgán...


Az osztály 94%-a elhasalt.


Itt vagyok a zsebemben egy 5-ös gyakorlattal 4-es szóbelivel, 1-es írásbelivel.

Az OKJ következő évben megváltozott, azóta kb még egy félévnyi anyagból kellene újravizsgáznom pluszban. De mivel hamarosan kézbekapom a mérnöki diplomámat annyira nem is érdekel a dolog.


De valóban minket is leszartak OKJ-n. Soha nem voltam lógós, de OKJ-án volt hogy inkább elmentem diákmelózni, úgysem érdekelt senkit, hogy nem vagyok ott...

2012. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én a mérlegképes könyvelői tanfolyamot végeztem. Még nem modulrendszerben, hanem régi vizsgarendszerben. A számvitel vizsgán 100 pont volt a maximum. Ebből 60 pont statisztika volt. Na mármost a statisztikából nem vettünk semmit, mert az oktatás elején közölte a tanár, hogy arra már nem lesz időnk. A csoport három negyede legalább négyszer vizsgázott. Csak annak volt valami esélye, akinek már volt diplomája, és tanult statisztikát. Nekem is akkor sikerült csak, amikor volt a csoportban diplomás, és róla mindenki leírta a megoldást. Úgyhogy tényleg nem azt kérdezik a vizsgán amit tanítottak. De szerintem ennek egyetlen oka van. A pótvizsgadíj. Mert mindenhol csak az számít, hogy befizesd a díjakat. Hogy aztán tudsz-e vele valamit kezdeni, az már nem érdekes.
2012. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én most egy két éves infós okj-ra járok. Az első félévben megtanították 4 nyelven hogyan írassunk ki a képernyőre és hogyan kérjünk be adatokat. Most a második félévben lesz összesen 7 óránk. A vizsgakövetelmény része egy tiszta (tehát képek és forráskódok nélküli) 40 oldalas szakdolgozat. És ez csak 8% -ban számít bele. Ha valaki az ott tanultakból ír negyven oldalt én azt lesz*pom.


Szánalmas és nevetséges ami itt folyik pusztán lehúzás az egész, pedig egy jó nevű iskoláról van szó.

2012. jan. 30. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!