Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha anyukámnak elveszik a...

Ha anyukámnak elveszik a nyugdíját akkor nekem leveszik kevesebbé az árvaságimat?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt. Emelt árvaságit kapok mert édesapám is rokkantnyugdíjas volt. Meg anyukám is az. De ha elveszik tőle akkor nekem leveszik az árvaságimat?
2012. jan. 29. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csökkenni fog az összege.



"Árvaellátás


Kit illet meg az árvaellátás?


• Azt a gyermeket, akit az elhunyt és házas-, vagy élettársa együtt (közös háztartásban) nevelt

• Azt a gyermeket, kinek szülője haláláig megszerezte az öregségi, vagy a rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt, vagy halálakor már nyugdíjas volt.


Mikortól igényelhető?


• A nyugdíjjogosultságot megszerző szülő halála napjától


Összege:


• Az elhunyt szülő nyugdíjának 30%-a

• Ha mindkét szülőjét elveszítette, vagy az életben lévő szülő rokkant, az árvaellátás mértéke 60%, mégpedig a magasabb összegű nyugdíjból kiindulva.


Hány éves korig kaphat a gyermek árvaellátást?


• Alapszabályként a 16 éves kort jelöli meg a törvény, de ha

• A gyermek oktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója, tanulmányai befejezéséig, de legfeljebb 25 éves koráig jogosult árvaellátásra.

• Amennyiben időközben rokkanttá válik, rokkantsága egész időtartamára jár az árvaellátás."

2012. jan. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezekel tisztában vagyok amit ide linkeltél de a kérdésemre nem kaptam választ h le vehetik e az összeget.
2012. jan. 30. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!