Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már van egy felsőfokú...

Ha már van egy felsőfokú OKJ-s végzettségem (4 félév) maximum meddig járhatok egyetemre államilag támogatott képzésre?

Figyelt kérdés
Magyar szakra szeretnék jelentkezni, államilag finanszírozott képzésre (BA), de már van felsőfokú OKJ-s képesítésem. Akkor ez beleszámít a max 12 félévbe, amit az állam támogat?
2012. febr. 1. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor számít bele, ah azt az OKJ-t felsőoktatási intézményben szerezted.
2012. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy 12 félév a maximum, amit állami támogatásban végezhetsz felsőfokú vagy alapfokú levelezős, esti vagy nappali tagozaton.

Nemrég olvastam el a 2012/2013. felvételis dolgokat, és erre emlékszem. :)

2012. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó: Kicsit kevered a dolgokat. Nem alapfokú, hanem alapképzés, vagyis BSc-s és nem felsőfokú, hanem mesterképzés, vagyis MSc.És OKJ-nél a képző intézmény számít.
2012. febr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha felsőfokú szakképesítést szereztél- felsőoktatási intézmény keretein belül, kreditrendszerrel-

akkor beleszámít a 4 félév, tehát marad 8 féléved.

2012. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!