Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jelenlegi rendszerben...

A jelenlegi rendszerben elméletileg nincs különbség egyetem, és főiskola között! Ettől függetlenül az emberek fejében még mindig van! A valóságban különbséget vettetek észre, és ha igen, akkor milyeneket? Melyikkel van nagyobb esélyem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemmel, ez egyértelmű.
2009. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Egyetem, főiskola a jelenlegi rendszerben ugyanazt a képzést adja, csak más a neve. Persze intézmények között így is van némi különbség. A HVG-nek minden évben van egy felsőoktatásos különszáma, (az ideiről ezt találtam: [link] ) itt rangsorokat is találsz, ez alapján érdemes választani.
2009. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az új, kétszintes képzésben tulajdonképp a BA, BSc felelnek meg a főiskolai szintű diplomának, a MA, MSc stb. egyetemi szintűnek
2009. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ez komoly?

erről tudna valaki nekem linket-kormány rendeletet-jogszabályt vagy valamit mutatni?


vagy ez csak értelemszerűen következik? mert így értem, csak van erről valami felsőbb rendelkezés is, ismer valaki ilyet?

2009. máj. 31. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó válaszolónak!

Honnan szedted ezt a marhaságot? Nekem is egyetemi szintű diplomám van , nem is egy, de az alapkézésnek köze nincs még a főiskolai szintű diplomához sem. Az alapképzésben csak alapozó tárgyakat tanul, míg a főiskolai diplomával szakmája lesz és egy teljesen használható diplomát kap.

2009. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emberek, én nem is értek pár beírást, ez komolyan kérdés?

Hát én is nem egy egyetemen végeztem még a régi rendszerben , ill. aztán volt szerencsém megtapaszttalni rövidebb ideig milyen egy főiskola, de hát kb ég és föld a különbség, ez evidens.

Aztán persze a fősulisoknak mindig marad a kisebbrendűségből eredő bizonygatási kényszer, és különböző elméleteket találnak ki, de hát szóval igencsak nem mindegy, hogy valaki egyetemi vagy főiskolai oklevéllel rendelkezik. Egy szakadék a különbség mindössze.

Na aztán a mostani idióta rendszerben ezt alaposan sikerült megkavarni, de ettől még vannak köztudottan keményebb egyetemek és köztudottan gagyibb helyek.

2009. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát szakja válogatja ,h szakadék-e a különbség, mert van ahol igen ,de van ahol nem. Attól függ ,h a kérdező milyen szakra szeretne menni.
2009. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát a különbség tényleg csak az emberek fejében létezik. Az Eltén két szakot( Bárczi-gyógypedagógiai és a Tanító és Óvóképző) is egyetemi karrá neveztek át, pedig előtte mindkettő főiskolai volt. A szint, a tanárok, az épület ugyanaz maradt csak a név változott. Tehát csak a neve változott. De akkor hogy is van ez? :))))
2010. ápr. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!