Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallottam, hogy az államnak...

Hallottam, hogy az államnak egy hallgató (egyetemen) valami 1 millió Ft-ba kerül félévenként (csak nagyjából), ha teljesen állami. Miért kerül ilyen sokba?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerinted így a tanárokat ki fizeti? Nem minimálbért kapnak ám...
2012. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Az oktatókat is kell fizetni,az épületet fenntartani,fűteni,áramot használnak. Az oktató eszközök is komoly pénzbe kerülnek stb.
2012. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
És itt hőbörögnek, hogy félévente 200k költségtérítés mennyire sok nekik. Ez még bőven nem fedezi ezt a valódi költséget.
2012. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet nem fedezi, de egy átlag családnak attól még sok.
2012. febr. 3. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha azt vesszük, hogy mondjuk általános orvosira járnak 250en (asszem, ebben nem vagyok biztos), tanítja őket X db tanár (fogalmam nincs mennyi, de most számolok 20al, bár ez lehet sok), akkor 250*850e, akkor tanáronként 12milliót keresnének félévente. de szerintem nem keres egy tanár sem ennyit (talán a rektor)... Tehát, rengeteg pénz marad igazából ami tényleg csak a fenntartásra kell, ezért se hiszem hogy bármelyik egyetemnek gondja lenne a fűtéssel vagy az internetkapcsolattal stb..
2012. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk nincs fűtés. :(
2012. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3/6 gondolom te fizetted az egyetemedet és költségtérítésesre jártál.
2012. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Fizetni kell az oktatóknak, a portásoknak, a titkárnőknek, a könyvtárosoknak,a takarító néniknek. Fűtés, világítás, vízdíj, szemétdíj, eszközbeszerzések, könyvvásárlás, irodaszerek, vegyszerek, biztosítás satöbbi. Csak ami hirtelen eszembe jutott. De még ezer és egy egyéb költség is van.
2012. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem minden szak ennyi.

Az orvosi azért kerül kirívóan sokba, mert a KLINIKÁKAT is fenn kell tartani. Csak ezt az emberek képtelenek felfogni, és állandóan azon visítoznak, hogy "jajj mennyit költünk az orvosképzésre"...


Egyébként amiket már írtak: az összes egyetemi dolgozó, víz, villany, fűtés, hallgatói juttatások (pl. ösztöndíjak), szemétszállítás, eszközök..

2012. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!