Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Széchenyi Egyetem. A külső...

Széchenyi Egyetem. A külső vagy a belső kolit választanád? Miért?

Figyelt kérdés

Hova könnyebb bekerülni? Melyiket választanád, miért? Mit kell vinni magadnak? Mennyire lehet tanulni? Milyenek a bulik? Minden érdekel.

Sosem voltam még koleszos, úgyhogy tényleg MINDEN :D


2012. febr. 7. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A bekerülés könnyebbsége évenként és szakonként változó. Sőt a gólyáknál általában fordított a helyzet.


Én megjártam mindkét kolit, szerettem mind a kettőt, de a külsőben ragadtam már 3 éve. Megszoktam, igazából ezért. De a belső sem volt rossz, kifestettük a szobát utána komfortos volt.


Mit kell vinni? Mindent amire szükséged van. A szobában van asztal szék lámpa ágy ahhoz ágynemű. Én speciel mindig vittem magamnak saját ágyneműt, azért mégis komfortosabb saját takaróval párnával aludni... Amikor kikerültem a külsőbe összeraktam magamnak egy polcot is az asztal fölé mert az alapból nincsen, és nekem hiányzott... Arra szereltem egy egyedi lámpát, így a kolisat nem használom.

Amit vittem még:Evőeszközök, edények, tányér ilyesmi. Az alap egyetemi cuccok, ruhák, tisztálkodószerek, kaják.

Vittünk rezsót is hogy a konyhát tudjuk használni. Vittünk mikrót is azt nem adnak, konyhafelszerelés kimerül a hűtőben... De van TV-nk is :D


Tanulni: hát engem a koi soha nem akadályozott. Inkább azt mondom, hogy ha nem tanultam akkor az nem a koli hibája volt. Ha értelmes emberekkel vagy együtt akik képesek tekintettel lenni rád (és persze ez vissza is igaz te is tekintettel vagy rájuk) akkor nincs gáz.

Bulik? Jellemzően mindenki a saját szobájában tolja, mi is így szoktuk. Jól elvagyunk... :D


Írj még mi érdekel, és akkor írok.

2012. febr. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mikor kell megpályázni a koleszt?

Amúgy aludhat nálam valaki, ha a szobatársakkal megbeszélem? Külsős illető..

Szoaváltásra van lehetőség? Ha nem jönnék ki a többiekkel :) mégis csak ismeretlen emberek..:D

Lopások vannak?

Mindenkinek saját kulcsa van a szobához? Szólnak érte, ha nem alszok bent a koleszban? Meg van adva időpont, amire legkésőbb be kell érni (éjjel)?

2012. febr. 19. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:

A koleszt felvételi után augusztusban kell megpályázni. Amikor felvettek kapni fogtok egy kezdőcsomagot egy hatalmas borítékot benne minden fontos irattal+tájékoztatóval, neptun kóddal. A neptunon lehet jelentkezni a koliba a kollégiumi jelentkezés menüben. Nem bonyolult pár kattintás az egész.


Hallgatói vendégfogadás létezik, 500 ft a díja egy éjszakára. Hivatalosan csak akkor aludhat ott az illető, ha van szabad ágy, de azért megesik, hogy amúgy is ott-ott alszik egy ember :D (Nálunk pl. 3 lakónk is van saját ágyneműje, én is hoztam otthonól. Így a fennmaradó 3 garnitúrából azért összehozható egy szükségágy :D ) Ezt a bentalvást előre igényelni kell egy webes felületen, utána leballagsz a szállásügyintézőhöz ő kinyomtatja neked lepecsételi és kifizeted az árát. A vendéged azzal a papírral léphet be a koliba, és alhat bent.

Amúgy beléptetőkártyás rendszer van ujjlenyomatolvasóval, így külsős vagy bentalvós papírral, vagy vendégkértyéval jöhet be, de csak 6-22-ig. (Illetve kollégistaként réd ugyanez vonatkozik a másik koliban: Ha belsős vagy akkor a külsőben ha külsős vagy akkor a belsőben te is csak bentalvóssal alhatsz bent vagy a kártyád vendégkártyaként 6-22-ig enged be)


Szobaváltásra (szobacserének nvezik) van lehetőség, de nehézkes. Általában a lakóegységen belül szokták lepapírozni, hogy az A-ból B-be és fordítva átköltöznek. Gyakorlatilag csak papíron van jelentősége amúgy nincs. De van rendes szobából szobába költözés is, csak ugye így nehézks ha valakivel nem jöss ki kivel cserélsz? Ő se szívesen menne majd egy kötekedőhöz :D

Tehát még az elején jól kell választani.


Lopásról nem tudok. Be van kamerázva az épület és beléptetőrendszer van, azért ez visszatartó erő.

De azért ha hosszabb időre felügyelet nélkül hagyod a cuccaid (pl hétvége) akkor érdemes szekrénybe bezárni.

Nekünk inkább szobán belül voltak problémáink, egyik lakó néha úgy érzi, hogy a szocializmusban vagyunk, ami a tiéd az az övé is (mosogatószer, szappan ilyesmik), de így 3 év alatt már kezdjük megnevelni+lásd amit fent írtam: hétvégére mindent elzárni :D

Amúgy én laktam belsőben ott ugye folyosó végi konyha van hát rengetegszer hagytak ott a forró olaj miatt jobbnál jobb edényeket, drága Tefal serpenyőket utána elfelejtették hetekig ottvolt a kutyaisten nem nyúlt hozzá.


A szobához mindenkinek saját kulcsa van. Legalábbis a folyosóról nyíló "bejárati" ajtóhoz. ugyanis a külsőben van egy előtér onnan nyílik a szoba ajtó ahhoz ha van is kulcs, akkor is csak 1.


Nem érdekel senkit ha nem alszol a koleszban. Fizeted a kolidíjat, hogy ottalszole vagy sem az már a te dolgod.


Nincs megadva időpont. Mindkét koliban van 0-24 óráig portaszolgálat.

A saját kolidban ki-be járhatsz 0-24 óráig, a másik koliban mint mondtam fent 6-22 óráig van vendégkértyéd vagy bentalvós papír.


De amúgy a porta nyitva van, csak annyi, hogy este 21-6-ig csak egy porta van, azaza külsőben nem tudsz a T portán bemenni csak az S-en, valamint a belsőben a K4 helyett a K3-on kell bemenni. (Azaz ha a K4-ben vagy a T-ben laksz át kell mászni az épületen)


Ha van még kérdésed írj.

2012. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!