Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkatapasztalatot el lehet...

Munkatapasztalatot el lehet fogadtatni szakmai gyakorlatként egyetemen?

Figyelt kérdés
Létezik valamilyen törvény, kormányrendelet, akkreditációs bizottsági határozat a fenti kérdésben? 4 éve végeztem BSc-n, azóta dolgozom a szakmában. Most levelezőn MSc-re járok a szakomon, munka mellett a nappali nem működik. Azt szeretnék a suliban, hogy ne a munkahelyemen, hanem valami független gyakorlati helyen teljesítsek 4 hét szakmai gyakorlatot. Miért nem lehet legális, szakmába vágó több éves munkaviszonyt szakmai gyakorlatnak megfeleltetni????
2012. febr. 8. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt miért nem tőlük kérdezed meg?

Nálunk például simán elfogadják, de kérvényezni kell és egy csomó utánajárást igényel a dolog.

2012. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz! Kérdeztem, és az volt a válasz, hogy.... mert nem. Logikus indokot nem tudott mondani a szakfelelős. Vannak nálunk is nyári gyakorlatosok, állítom, semmi értelme. Múlatják az időt....

Te mi csinálnál? Megkerülnéd a szakfelelőst, ést kérvényeznéd a dákánnál vagy a tanulmányi és kreditátviteli bizottságnál? Vagy???

2012. febr. 8. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Legfeljebb a tanulmányi osztálynál tudsz más tippet kapni. Ami a dékánt illeti, azért nehezen elképzelhető, hogy úgy gondolná, jobban értene a dologhoz, mint az oktató.


Ami a kreditátvitelit illeti: mindenfélét lehet kérvényezni, de tudod ki dönti el végül, miért volna jogos, hogy érvényes kreditet kapjál a szakodon? Bingó, eltaláltad: a szakfelelős. Ki más lenne?


Az a baj, hogy ennyiből nem derült ki számomra, ki milyen szinten áll az adott tanszéken.

2012. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először szerintem bogarászd végig a tvsz-t. Könnyen lehet, hogy kitér erre is, csak a szakfelelős nem tudja.

Ha nem találsz semmit, akkor próbálj meg hatni a felelősre. Bár nem tudom, mennyire fog menni. Érvelhetsz azzal, hogy nincs is ennyi szabadságod, a kiesést ki fogja megfizetni.

De túl sok logikát ne várj. Nálunk pl. az a szabály, hogy a gyakorlatot 4(!) helyen kell eltölteni, mindenhol 2-2 hetet. Gondolhatod, mennyi értelme van. Mégse változtatnak rajta..

2012. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érveltem, gondolhatod... Nem hatja meg. A kiesés és a szabadság egy dolog, de ahol most dolgozom, nyílván nem azért alkalmaznak, mert semmi problémát nem okozna, ha eltűnnék 4 hétre... :)))) Remélem, azért alkalmaznak, mert szükség van a munkámra. Azt hiszem, már nem szocializmus van:)
2012. febr. 8. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!