Most hogy van ez? (OKJ)

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy képzést az okj2006.hu-n, ott azt írja, a képzés ideje 2 év, maximális óraszám 2300 óra. Kerestem külön erre a szakmára irányuló képzéseket, idáig mind olyat találtam, ami általában 3-4 hónapos, egyszer találtam 9 hónaposat, ráadásul legtöbbjük feltétel nélkül fizetős volt, pedig ha jól tudom, az első ingyenes, ha nem töltöttem még be a 22. életévem, és nem tanultam még felsőoktatásban. Most akkor mi van?
2012. febr. 9. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi hogy van? Van iskolarendszer és nem iskolarendszerű képzés. Utobbó mindig fizetős. Az anyagot meg néha máshogy ütemezik.
2012. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De miért nincs sehol olyan tanfolyam, ami nem fizetős, illetve középszintű? :/ Mindenhol csak ezeket a gyorstalpaló, alapszintű, de majdnem 100ezres cuccokat találom.
2012. febr. 9. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor ingyenes az OKJ képzés, ha az állam a képzővel szerződést köt, tehát ha az állam (általában a munkaügyi központ) kifizeti a pénzt az iskolának/ képzőnek. Tehát akkor ingyenes, ha a munkaügyin keresztül jelentkezel képzésre, elmész felvételizni és a 200 jelentkező közül téged választanak ki. Ez általában hosszú idő. A te esetedben ez a 2300 órás képzés.


A 2-9 hónapos és több százezres azt jelenti, hogy az állam nem fizeti ki helyetted, hanem ezt neked kell kicsengetni. Ezért rövidebb a tanfolyam, hogy olcsóbb legyen annak, aki jelentkezik.

2012. febr. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hol? Megye/ város
2016. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából csak iskolarendszerű képzéseknél van

ingyenes (amit az ilyen kft-k szerveznek, azok nem olyanok)

2017. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!