Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3-as/4-es matekkal esélytelen...

3-as/4-es matekkal esélytelen és felesleges mérnöki karra jelentkezni? Egyáltalán milyen mérnökhöz kell a legkevesebb matek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 08:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy el tudnád végezni. Csak utálnád, mint a fene.
2012. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval.

Attól még nem esélytelen, csak nagyon meg fogsz vele szenvedni. Mindegyik mérnöki karon kell a matek, és nem csak a matek órákon, hanem valamilyen szinten minden tárgyban benne van. Szóval gondold át alaposan, hogy tudnád e így szeretni, élvezni amit csinálsz. Ez is fontos szempont.

2012. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Barátoméknál 120-ból 20-nak lett meg elsőre és 40-nek harmadszorra sem sikerült, most van aki újra felvételizik.

A fizika és mechanika ugyan ilyen kemény. Áramlástan, hőtan stb. minden hol számolni kell.

2012. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
75%
Húsdaraboló mérnöknek (hentes) és barátainak nem kell matek. Amúgy minden mérnökihez kell és felesleges elkezdeni, ha béna vagy a matekhoz.
2012. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz lesz az biztos, mert sokszor a jó matekosok is épp, hogy átmennek, de egyénfüggő mindez.Kellő kitartással nem lehetetlen.Egyébként én is hasonló vagyok matekból s gépészmérnökire szeretnék menni majd.Mindenféleképpen egy emelt érettségire szükséged lesz, ha ilyen téren akarsz tovább menni.
2012. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Két emelt érettségit tervezek, angolt és törit. Ami a matekot illeti, nem utálom, csak nem jön annyira ösztönösen, mint más tantárgyak. Többet kellene vele foglalkoznom. Két dolog miatt merült fel bennem, hogy efelé orientálódjak: 1. Szeretnék a környezetünk érdekében cselekedni. (környezetmérnök) 2. Manapság nem túl kifizetődő bölcsészkarosnak lenni.
2012. febr. 13. 15:43
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem akarok butaságot mondani, felvi-n megtudod nézni melyik tárgyak kellenek az adott szakhoz.

Milyen tanuló vagy egyébként? Nyelvvizsgád van?(az is pluszt jelentene még)

2012. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
4.2 alatt még nem volt az átlagom, az érettségitantárgyaim 4.6 körül mozognak. Bár ha ráfekszem a dolgokra, följebb tudom tolni. Nyelvvizsgát emelt szintű érettségivel szeretnék jövőre szerezni, meg a biztonság kedvéért a nyáron valami gyorsabban megtanulható nyelvből.
2012. febr. 14. 08:51
 9/22 anonim ***** válasza:

angol és töri emelt szinttel pont semmit nem érsz, ha mérnöknek jelentkezel. oda a matek kötelező és egy természettudományos tárgy a másik, amit kérnek.

egyébként ez nem olyan egyszerű, hogy szakközepes jegyekből lehessen következtetni arra, hogy mennyire fog menni az egyetemi matek. na persze ha végig bukdácsoltad a 4 évet, akkor felejtős, de egyébként nem megmondható. pl egyetemi matekban kevés a geometria (kivéve építész), valószínűségszámítás is inkább természettudományos vonalon és nem mérnöki szakokon van.

a legkevesebb matek a bölcsészmérnökhöz kell, őket a bölcsészmérnök egyetemen aka. BME oktatják.

2012. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Torgils válasza:
100%

Szép Napot!



Én 2-es matekkal mentem mérnökire, mindig bukdácsoltam. Igaz, hogy nálunk is 160 emberből kb 20-30-nak lett meg a matek, de következő évben görgetve a tantárgyat megcsináltam 4-esre!!!!!!!!!!!!!

Baromira jól ment a matek, deriválás, integrálás stb....a végén még én oktattam a csoporttársaimat is!


Nyugodtan menj!!!!Sok gyakorlás kell, az nagyon fontos!!!Szájbarágossan!!!

Sok sikert!

2012. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!