Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki gépgyártást...

Van itt olyan, aki gépgyártástechnológiai technikusnak tanul/tanult?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem a szakmáról!

2012. febr. 11. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az vagyok.Tessék!Kérdezz!
2012. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek kezdőként?Általában milyen feladatokat kaphat a munkahelyén?Hogy lehet vele keresni?Az iskolában gyakorlatban mit csináltatok?
2012. márc. 4. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az elhelyezkedési lehetőségek elég jók, feltéve ha nem vagy kezdő.Kezdőket kevesen alkalmaznak a mai világban.Nekem szerencsém volt.A feladatok széleskörűek,általában felölelik a gépgyártás teljes skáláját.Én Cnc forgácsolóként dolgozom jelenleg, de dolgoztam Palackozóüzemben is mint technikus,szóval elég széles körben el lehet helyezkedni ha van benned elhivatottság.Keresni lehet vele elég jól, de ez az ország bizonyos részein eltérő lehet.80-250 000 ig lehet vele keresni.Mi az iskolában sokmindent tanultunk.Műszaki rajzot(kézzel)Autocadet(géppel)fémtechnológiát, gépészeti tervezést,pneumatikát,cnc programozást,hidraulikát,informatikát,minőségbiztosítást...
2012. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban főleg hagyományos forgácsolást és cnc forgácsolást csináltunk.
2012. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És mit csináltál technikusként?Milyen fizikai munka?
2012. márc. 8. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a palackozóüzemi részre gondolsz akkor ott volt fizikai munka dögivel.A feladatom egy elég nagy ásványvíz és üdítőital gyártó sor karbantartása és beállítása volt.Napi 8 órában 3 műszakban az volt a feladat hogy a gépsor akadálymentesen működjön.Termékátállásokat is mi csináltuk és bármilyen meghibásodást a lehető leggyorsabban el kellett hárítani.Ez inkább idegileg megterhelő mint fizikailag.Mondjuk a pet palackfúvó formák cseréje elég megterhelő volt.A gépsor 12000 palackot tölt meg óránként.Szóval volt meló azért rendesen.A mostani melóm(cnc forgácsoló) minimális fizikai munkával jár.De mind kettőt nagyon szerettem.
2012. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!