Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia vagy vegyészmérnöki...

Kémia vagy vegyészmérnöki szak éri meg jobban? Mi a különbség? Esetleg a biomérnök?

Figyelt kérdés
mi a különbség a vegyész és a vegyészmérnök közt?
2012. febr. 12. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyészmérnöknek vagy gyógyszerésznek tanulj, ha mindenképp a kémiával szeretnél foglalkozni!
2012. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
gyógyszerészből rengeteg van, és nem szeretnék patikai eladó lenni... a kémián kívül meg más értelmeset nem találok.... :/
2012. febr. 12. 16:47
 3/12 bensdorp ***** válasza:
38%
A gyógyszerész nem "patikai eladó". Munkakörébe tartozik a gyógyszerkiadás is, de ezen kívül sok más, az eladónál klasszisokkal felelősségteljesebb feladata van. Többek között orvostudományi tanácsadást végez, ami gyógyszertári munkában a leggyönyörűbb. Ha nem embereken szeretnél segíteni, megértem, hogy nem ezt választod. De tudnod kell, hogy mind az orvosi egyetemen elsajátított tudományok sokrétűségében, mind a munkalehetőségek tárházában felülmúlja a vegyészmérnöki végzettséget. Gyógyszerészként ugyanúgy lehet gyárban dolgozni (főleg farmakológiai kutatásokban, analitikai laborokban), de emellett sok más irányt is vehetsz: az egyetemen maradhatsz kutatóként-oktatóként (orvostudományi intézetekben is), lehet gyógyszertárban dolgozni (közforgalmú, kórházi intézeti vagy galenusi gyógyszertárban), lehet a nagykereskedelembe menni (orvoslátogatók, gyógyszerszállítók) vagy a hatóságokhoz (analitika, törzskönyvezés, gyógyszerellenőrzés). Mérnökként mindenképpen gyárban fogsz dolgozni, gépek, műszerek mellett. Szerintem több mint érdemes meghagyni az összes többi lehetőséget, és gyógyszerésznek tanulni.
2012. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bensdorp ***** válasza:
38%
És még annyi, hogy nagyobb hiány van jelenleg gyógyszerészből, mint vegyészmérnökből, minden végző gyógyszerész azonnal (1-2 hónap alatt) kap munkát, amint megvan a diplomája.
2012. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kémia, fizika, biológia szakokon van hiány! Bármelyikkel könnyebb elhelyezkedni, mint bármi mással jelenleg M.o.-n. Legalábbis nagyon sok helyen írják, és kb 2 hónapja még a híradóban is volt, hogy hiány van belőlük. Nekem több a gyógyszerész ismerősöm, mint a vegyész (MSC), szerintem elég van belőlük, és a legtöbbje patikai eladóként helyezkedik el. Engem a fizika, biológia nem érdekel, meg az emberek se, tehát gyógyszerész kilőve! A végcél viszont vagy gyógyszervegyész-mérnök, vagy gyógyszerkutató vegyész lenne, de nem érzékelem a különbséget köztük, max a mérnök szóból valamit, ami nem elég... de erre még úgyis 3 évem lesz eldönteni!
2012. febr. 13. 01:11
 6/12 bensdorp ***** válasza:
12%

Borzasztó elkeserítő, hogy még az értelmiségnek készülő emberek fejéből sem lehet kiverni a "patikai eladó" téveszmét. Azt javaslom, gyakorold a szövegértést érettségiig.

Az általad írt szakokon pedig valóban még nagyobb a hiány, én nem is ezekről beszéltem, csupán a mérnök-gyógyszerész párhuzamról. És nem verseny, nem kell rákontráznod más témákkal, pláne, ha kérdezőként Te szerettél volna tájékozódni a világról.

2012. febr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A szövegértéssel lehet nem csak nálam van gond! én nem kérdeztem senkit a gyógyszerészekről! :))))
2012. febr. 13. 01:56
 8/12 bensdorp ***** válasza:
36%
Mivel pályaválasztás előtt állsz, és a kémiás lehetőségekről tájékozódsz, valamint nagyon nagy tévhitek élnek benned az egyik felmerült szakmáról, gondoltam, feltárom egy kicsit a valóságot, hátha még az a hivatás is szóba jöhet majd, ha megtudod, mik a lehetőségei.
2012. febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Én idén érettségizem és a vegyészmérnökit jelöltem meg első helyen (Pannon egyetem)

Nos ha rám hallgatsz akkor vegyészmérnöknek vagy vegyésznek mész. A leglényegesebb különbség a kettő között, ha egyszerűen szeretnék fogalmazni a vegyész a laboratóriumban dolgozik és kutat és ezt a vegyészmérnök ülteti át ipari szintre. Szóval hogyha szereted a géptant vagy egy nagy gyárban dolgozni akkor vegyészmérnök :)

Keresettek ugyanúgy mint a vegyészek.

A biomérnök pedig nem rég vált ki a vegyészmérnök képzésből, első években sok közös tárgyuk van a vegyészmérnökökkel, ennél többet én sem tudok, de ők főleg az agrárban helyezkednek el.

2012. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! :) Nálam 2. helyen lesz Pannon vegyészmérnök, még a végén találkozunk! első helyen tuti PTE TTK kémia! bár még semmi se biztos, de engem inkább a kutatás vonz! Elkezdtél már készülni a kémia érettségire? Mennyi időt szánsz rá? Melyik könyvből tanulsz? Ha gondolod írj egy pm-t! :)
2012. febr. 14. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!