Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szociális támogatás...

Milyen szociális támogatás kaphatok egyetem mellé, ha hivatalosan nem vagyok hátrányos helyzetű?

Figyelt kérdés

Elméletileg nem tartozom a hátrányos helyzetűek táborába, mert nem járt gyermekvédelmi utánunk (anyám egyedül nevelt fel hármunkat.)

A gond az, hogy a család semmilyen módon nem tud engem anyagilag támogatni a továbbtanulásban, én viszont valószínűleg szeptembertől a fővárosba mennék egyetemre. A helyzet tehát, akár felvesznek támogatottra, akár nem: ott élek egyedül Budapesten, 200 km-re minden rokonomtól és csak saját bevételből tudom fedezni a felmerülő költségeket.

Van az egyetemeknek valamilyen sajátos szociális támogatása, amit esetleg igénybe vehetnék?


2012. febr. 14. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden egyetemen van szociális és tanulmányi ösztöndíj, havi rendszerességgel, ezt a félév elején tudja mindenki igényelni. Kell hozzá jó sok igazolás (egy háztatársban élők, kereseti, munkanélküli, testvérről kiskorú/iskolalátogatási, egyszóval minden). Ez általában 5-30 ezer forintot jelent havonta, mindenféle szociális támogatással. De hallottam én már többről is.
2012. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ezeket amiket leírtál, tudod minél több és részletesebb papírokkal igazolni, szerintem elég jó esélyed van szoc. ösztöndíjat kapni, iylen rendszer sztem minden egyetemen van. Azt sajnos nem tudjuk megmondani, hogy mennyit, mert ez az egyetemtől is függ, és attól is, h mennyi a hozzád hasonló rászoruló. És sajnos sok olyan is van, aki marhára nem szorulna rá, de trükköznek össze-vissza, hogy papíron a gyerek önellátó, sőt még olyat is hallottam, akinek papíron elváltak a szülei, hogy több támogatást kapjon...
2012. febr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szoctám minden egyetemen van. de szerintem havi 15 ezernél ne számíts többre.
2012. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha anyukád egyedül nevelt fel mindhármótokat, akkor nem értem, miért nem járt gyermekvédelmi utánatok.

Ha szociális támogatást akarsz kérni, ahhoz kell igazolni az önkormányzatnak a rendszeres gyermekvédelmi támogatás meglétét.

Be kellene menni a lakóhelyeden az önkormányzathoz, meg kell érdeklődni, hogy ilyen esetben tudnának-e segíteni.

A gyermekvédelmi támogatás megjárt volna édesanyádnak.

Azonkívül meg kell érdeklődni a Bursa Hungarica elnevezésű támogatást is.

Ezt az önkormányzaton keresztül kell igényelni.

Az én fiam is megkapta a szociális támogatást, mert én is egyedül neveltem fel. Az önkormányzatnál minden évben kértem a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, ezt kellett a többi irathoz csatolni.

Itt küldök egy linket, részletesen leírja, hogy mi az a Bursa Hungarica.

Ezt meg kell érdeklődni az önkormányzatnál.

[link]


Ha valamit nem értesz, vagy bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

2012. febr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bursa Hungarica:


[link]

2022. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!