Szakdolgozat interjú?

Figyelt kérdés
Attól kérnék elsősorban segítséget, aki írja a szakdogáját, vagy már lediplomázott. Interjúznom kell, de igazából semmi ilyen mintát nem találtam..mégis miről szóljon az interjú?úgy értem, azokon kívül, amit a kérdőívben megkérdeztem. Mire kell, hogy jussak vele? mert a kérdőívezés tiszta sor, csak azokon kívül nagyon nem tudom mit lehet még kérdezni. akinek van tapasztalata örülnék neki, ha megosztaná velem:)köszi
2012. febr. 15. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én turizmus szakon diplomáztam, a szakdolgozatom a területfejlesztésről szólt. Interjút a polgármesterrel és a szálloda igazgatójával készítettem. Nem ugyanazt kérdeztem tőlük, bár voltak hasonlóságok és átfedések a kérdések között.

A lényeg az, hogy tudd mit akarsz tudni, miről kell kérdezned és építsd fel az interjút, ne össze-vissza kérdezz, hanem legyen benne valami logika. Egyszerű kérdéseket tegyél fel, de legyen egyértelmű.


Miről szól a szakdolgozatod? Így elég nehéz tippeket adni!

2012. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
drogfogyasztásról írom, romákkal interjúzok majd nagyrészt. igazából nem tudom még mit lehetne megtudni azokon az alap dolgokon kívül, amit a kérdőívben megkérdeztem, szóval..
2012. febr. 15. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a kérdőívben az egyén drogfogyasztási szokásait és ismereteit méred fel, akkor nagyon nem tudsz mit kérdezni.

De az interjút nem is a kérdőívalanyokkal kell végezni, hanem valami szakembert kellene keresned.

Pl egy pszichiátert egyéb orvost vagy pszichológust, aki el tudja mondani a tapasztalatait vagy fontos tényeket tud közölni veled a témával kapcsolatban, ez a lényeg. Ha van a közeledben elvonó, az ott biztos találsz olyan személyt, aki szívesen segít neked.

Vagy kérdezhetsz egy kigyógyult beteget, megkérded mikor, miért kezdte el, meddig/milyen szintig jutott mennyi idő alatt, hogy jutott hozzá a szerekhez, hogy szerzett pénzt, milyen volt/és lett a kapcsolata a családdal/barátokkal. Gondolom hasonlókat kérdezel az interjúban is.

De készíthetsz interjút egy rendőrrel, akinek volt már ügye drogfogyasztókkal. Itt taglalhatod az eljárás menetét.

De ha készíthetsz interjút olyan személlyel is, aki a drogprevencióval foglalkozik, őt is kérdezheted a munkájáról és olyan dolgokról, ami illeszkedik a pontos tematikádhoz és tudsz belőle eredményeket levonni.

Olvasgasd a friss statisztikákat, talán erről a témáról is találsz, ha nem írj nekik (ksh)

Interjút ilyen emberekkel célszerű készíteni, akik 'otthon vannak a témában', nem civil emberekkel, azokkal kérdőívezel és kész.

Ha nem találsz megfelelő személyt, az sem nagy probléma, ha nem készítesz interjút senkivel, max levonnak pár pontot és a védésnél nem tudsz róla beszélni, de nem te lennél az első, aki kihagyja. (bár nagy hiány, az biztos)

Nem nehéz dolog, de okosan csináld.

2012. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
egy elvonós tuti lesz benne, meg lehet hogy egy ápolónő v orvos. többet nemtudok így hirtelen. kéne még szted? amúgy köszi a hasznos választ.
2012. febr. 15. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha sok információt kapsz pl a szakorvostól vagy ápolótól, nem kell. 1, max 2 interjú bőven elég. Én 2-vel csináltam, mert 2 irányzatom volt (2 fejlesztési ötlet, az egyik alanyom az egyik, a másik a másik fejlesztési ötlethez illett és nyújtott segített)

Jó ötletnek tűnne szerintem egy orvos/ápoló megkérdezése (gyógyítási módszerek, kórház jellemzése, betegek jellemzése kor, nem, családi/anyagi helyzet és körülmények alapján, visszaesők aránya, parti drogok veszélyei, melyek a leggyakrabbak, kémiai összetevők, hatások - bár ezt szerintem egy egész fejezetben leírhatod, nem ismerem a témavázlatodat...)

aztán csinálj interjút egy beteggel, hasonló kérdésekkel. Esetleg a kettőt hasonlítsd össze, a beteg hogy gyógyult meg, az orvos hogyan gyógyít...


Ilyen kérdésekkel nyugodtan fordulj a konzulensedhez, ő azért van, hogy segítsen és ötleteket adjon.

Jó kis téma ez, lehet róla sokat írni, csak nem tudom lesz.e elég szakirodalmad?

Hajrá :)

(hol tanulsz, milyen szakon?)

2012. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hogy érted, hogy lesz-e elég szakirodalmam?hát elméletben igen, mivel ehhez a témához nagyon sok van. kérdeztem a konzulensem, ő azt mondta, hogy ehhez nem kell kifejezetten olyan szakirodalom, ami romákkal foglalkozik..

szociális munka egyébként!

2012. febr. 16. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!