Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom egyszerűbben...

Hogyan tudom egyszerűbben megtanulni a különírást és egybeírást?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor vagyok bizonytalan,hogy mit írjak külön és egybe és utána nézni nincs mindig időm mikor sietek. Régen a magyar tanárom azt mondta megtanulhatatlan.Engem zavar ha ilyen hibákat ejtek.Szeretnék javaslatokat kérni és példa szavakat. Ilyen szavak okoznak gondot pl.úgy se/úgyse ,be rakom/berakom ?? Ezek súlyos hibák?
2012. febr. 15. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Van rá néhány szabály, ezeknek nézz utána, ez már segít

pl

ha az igekötő ai ige lőtt van, mindig egybe írjuk:berakom, kikötöm

ha az igekötő az ige után van külön írjuk:megyek ki,viszem el

ha az igekötő és az ige közé ékelődik egy szó,akkor külön írjuk:meg tudom csinálni,össze akarom állítani

2012. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
be rakom - ez nagyon súlyos. Ha az igekötő az ige előtt áll, mindig egybe írjuk. Ha mögötte, mindig külön. Berakom a táskába a könyveket. Most rakom be a táskába a könyveket. Ha az igekötő és az ige között harmadik szó van, mindhármat külön írjuk. Be akarom rakni a táskába a könyveket.
2012. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kértem segítséget mert nem tudom.
2012. febr. 15. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szeretnék neked segíteni, ezért elküldöm a Magyar Helyesírás Szabályait.

Itt megtalálod a különírás és egybeírás írásmódját.


[link]


Ha gyakorolni akarod a helyesírást, akkor ezeket a helyesírási teszteket érdemes kitöltened.

Annyiszor töltöd ki, ahányszor csak akarod, minden egyes alkalommal meg fogod tudni, melyiket rontottad el.

Itt tudod gyakorolni a helyesírást.

Az első teszthez nem kell regisztrálni.



[link]


Bal oldalon találsz még egy-két linket, érdemes azokat is megnézegetni.


Találtam még egy oldalt.

Itt külön linkekbe szedve találod a nyelvtani szabályokat.

Ezek is segítségedre lesznek.

[link]


Kérdésedre válaszolva az úgy se és az úgyse formát más-más szövegkörnyezetben használjuk, mindkettő helyes.

Itt megtalálod a választ:


[link]


Remélem, tudod használni a segítségeket.

Üdv. Ági

2012. febr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!