Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az OKJ-s képzés felsőfokú...

Az OKJ-s képzés felsőfokú végzettségnek számít?

Figyelt kérdés
Mi egyáltalán az, hogy felsőfokú tanulmány/végzettség?
2012. febr. 18. 12:15
 1/5 anonim válasza:

van olyan a fősulikon, hogy felsőfokú szakképzés. 2 évesek ezek a szakok, a fősulin belül tanulod, de persze nem lesz diplomád meg semmi, csak a záróvizsgát követően egy bizonyítványod. Ezeket a szakokat régen OKJ képzésnek nevezték, és pl. a munkaügyi központban technikumnak könyvelik el.

A 4 éves, amivel diplomát kapsz, elvileg az a hivatalos felsőfokú végzettség.

2012. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gazdasági informatikus-t végzem OKJ-s ként, 2 éves. Akkor ez nem számít felsőfokú tanulmánynak?
2012. febr. 18. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ez mindössze egy sima szakma, nem több.
2012. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Felsőfokú végzettséged egyetem vagy főiskola alap, mester vagy osztatlan képzésének elvégzése után lesz.
2012. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak OKJ-s képzések amik felsőfokú papírt adnak (vagy legalábbis pár éve még voltak).

Ezeket nevezték "Akkreditált Felsőfokú Szakképzésnek".

Érettségi utáni 2 éves képzések voltak, általában valamelyik egyetem és egy szakközépiskola közös képzéseként indították őket.

A tantervet az egyetem és az iskola közösen határozta meg, az oktatás a szakközépiskolában zajlott, a vizsgáztatáson az egyetem tanárai is részt vettek, államvizsgát kellett tenni, szakdolgozatot kellett beadni és megvédeni.

Ilyen szakmák voltak pl.: Villamosmérnök-asszisztens, gépészmérnök-asszisztens.

A főiskolai tananyagot vették alapul, csak elhagyták a töltelék-tantárgyakat, inkább szakmai részre mentek rá és nem mentek olyan tudományos magasságokba a nem szakmai tárgyakból (pl. matek,fizika) mint a főiskolán.

Nem tudom jelenleg vannak-e még ilyen képzések.

2012. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!