Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megfelelő viselkedés a szóbeli...

Megfelelő viselkedés a szóbeli vizsgán? (lent)

Figyelt kérdés

Jövőhét kedden (02.08-án) megyek szóbeli felvételizni. Ezek lennének a kérdések:


-öltözék

-kedves kis apróságok amivel meggyőzhetem a tanárokat, hogy illedelmes, gyerek vagyok (tényleg az vagyok különben)

-fontos dolgok amikre nem fordítanak a diákok figyelmet, de a tanárok figyelik?


A kérdésekre a válaszokat előre is köszönöm! :) Nem kérek szurkálódó kommenteket, és butaságokat.


14/L KÖSZI MÉG EGYSZER! :)


2012. febr. 22. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül fekete nadrág vagy szoknya és fehér blúz, de mindenképpen csinosan, alkalomhoz illően öltözz fel. Egy sötétebb nadrág, lehetőleg ne farmer legyen, egy csinos blúzzal. A blúz ha nem fehér, legyen valami visszafogottabb színű pl. halványrózsaszín, bézs, krémszínű.

Kiegészítőket és a sminket nem kell túlzásba vinni, egy szép fülbevaló elég. Ha pedig sminkeni akarsz, legyen natur make up, egy kis korrektor, szempillaspirál és ajakápoló.


Próbálj meg minél összeszedettebb lenni. Fogalmazz választékosan, legyen egy kis önbizalmad, de ne érezd magad különbnek a többi felvételizőnél. Legyél figyelmes, de ami a legfontosabb: próbáld meg önmagad adni.

Ezek mellett, szerintem jó jel, ha nyugodt vagy (legalábbis annak tűnsz) és úgy viselkedsz, mint egy hétköznapi szituációban. Nem jó, ha nagyon merev és feszült vagy.


Sok skert!

16/L

2012. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy biztos, ha bemész köszönj hangosan NAPSZAKNAK MEGFELELŐEN! Ezt kiszúrják a tanárok és a ,,...kívánok"-at se felejtsd el lehagyni!

Időjárásnak megfelelően öltözz fel! Fekete nadrág v. szoknya fehér ing és egy blézer. Fekete vagy sötét cipő.

Beszélj érthetően, artikuláltan.

Mikor beszélsz a tanárhoz nézz rá, s fordítva is.

Várd meg amíg kérdez, ne vágj a szavába...stb.

Figyelj arra hogy ülj nyugodtan, de piszkálj a kezeddel semmit (pl. pad széle), ill. ne tördeld az ujjaidat, mert ebből azt eszik le, hogy ideges vagy v. szorongsz.

Ha valamit nem értesz kérdezz rá rögtön, mert látják, hogy ,, megmersz szólalni" nem csak pislogsz mint a sült hal.

Ezek szerintem nagyon alap dolgok, ha ezeket betartod semmi gond nem lesz.

Sok sikert kívánok a felvételihez!!

2012. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:)
2012. febr. 22. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy sikerült a szóbelid?

2012. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az jól sikerült! Amiket bejelöltem, mindenhova felvettek! :D
2012. márc. 28. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2012. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!