Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a műveletek helyes sorrendje?

Mi a műveletek helyes sorrendje?

Figyelt kérdés

A feladat: 6 / 2 (1+2) = ?

Mi a helyes megoldás? Előbb van az osztás, majd a szorzás, vagy fordítva?


2012. febr. 26. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

hát előbb osztás...de attól függ mi a feladat.

,,hatkettedszer"(1+2) vagy 6 per kétszer(1+2)


szerintem te az elsőre gondolsz,szóval ha zárójelbe rakjuk hogy (6/2)(1+2) már mindegy hogy melyiket végzed el előbb

2012. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet h én a másodikra gondoltam, de úgy is az lesz az eredmény, azóta megtaláltam a neten, hogy "azonos rangú műveletek esetén balról jobbra haladva kell megoldani."

Ez alapján 9 a helyes megoldás.

2012. febr. 26. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
ha a másodikra gondoltál az sehogy nem lesz 9
2012. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9gag..:D most látom honnan szedted ezt
2012. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát, szerintem maga a művelet helytelen, hiányzik, hogy mit csinálsz a 2 részeredménnyel. Össszeszorzod, elosztod, összeadod, kivonod?? 6/2_(1+2)= ? A _ helyére kéne a művelet, amivel összekapcsolod őket, mert így külön két 3-as eredményed.

Amúgy az alapműveletek sorrendjéről annyit, hogy 1. a szorzás és az osztás, "holtversenyben", 2. az összeadás-kivonás, ők is egyenrangúak.

2012. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!