Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdoga kérdőív kiértékelése-...

Szakdoga kérdőív kiértékelése-ezen fogok elbukni. Hogy kell?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nekem ez nem megy...

Egyáltalán nem tudom hogy kezdjek neki. Excelben kéne.. SPSS-sel próbálkoztam de esélytelen.

Tanítottak nekünk ilyesmit középsuliban, de egy egyszerű tortadiagrammot nem tudok megcsinálni.

Néztem neten az idevágó oldalakat, de nem vittek előbbre..


Ilyen egyszerű dolgot nem tudok megcsinálni:


pl ha azt akarom diagrammon ábárolni, hogy az egyes korcsoportok hány százalákát teszik ki a teljes mintának?


mondjuk van 100 főm.

A korcsoportok:

18-25

25-35

35-45

45-55

55 felett

és pl a 100 főből 20 fő 18 és 25 év közt van, 32 fő van mondjuk 25-35 közt stb..


II. Vagy hogy van 5 válaszlehetőségem (pl kutya, macska, ló, szamár, fecske)

és hogy 10% (vagy mondjuk 15 fő) adta a "kutya" választ, 20 fő a szamarat stb.


illetve:


van egy 15 válaszlehetőséges lista, és azt akarom ábrázolni, hogy az x válaszlehetőséget 13 fő jelölte első helyen, y válaszlehetőséget 10 fő 2.helyen...


bocsi tudom ez így bonyolult:S


de a konzulens amúgy se segítőkész ilyesmiben meg biztos nem ülne le velem elmagyarázni... Gondolom evidensnek vesiz h tudom:(


Nagyon el vagyok keseredve, h ennyire nem megy.


2012. febr. 28. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
sikerült?
2012. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
háát most SPSS-sel próbálkozom de nem 100%os a siker...P
2012. márc. 16. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
de akkor a diagramok megvannak?:)
2012. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hááát 1-2 igen de azért a fenti kérdések vgülis aktuálisak:)
2012. márc. 17. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:

excelbe beviszed az adatokat:

Pl. egy oszlopban a válaszlehetőségeket, a,b,c,d,e stb. mellette az oszlopban az egyes válaszlehetőségekre az érkezett válaszok számát. ha kész, kijelölöd az egészet, rákattintasz arra, hogy diagram beszúrása, ott felkínálja a lehetőségeket, választasz egy megfelelő diagramtípust, és kész.:) ha valamelyik ponton nem világos, akkor írj.

2012. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!