Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar ápolónői diplomát...

Magyar ápolónői diplomát elfogadják az USÁ-ban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az orvosi diplomát nem, de vajon a Semmelweis Egyetem ápolónői BSc végzettségét igen?

2012. márc. 4. 12:09
 1/1 Rabinowitz Ildiko válasza:

Kedves Kerdezo!

Amerikaban az itthoni apolonoi vegzettseget, legyen az szakiskola, szakkozep vagy bachelors, nem fogadjak el egyik allamban sem anelkul, hog a nemzeti vizsgat ott le ne tenned. Kulombozo allamokban mas es mas a kovetelmeny, de sok allam egy csoprotba tartozik, es az egy csoportba tartozo allamoknak ugyanaz lesz a kovetelmenye. Ezt ugy hivjak Amerikaban, hogy "compact states". En itthoni apolonokent mentem ki, be kellett adnom egy jelentkezest a noveri bizottsaghoz az allamnak (pl. California Board of Nursing; North Carolina Board of Nursing)es ok azt fogjak kerni, hogy az itthoni iskolad kuldjon el hozzajuk egy pontos oraleosztast az osszes 4 evnek, vagy amennyit jartal. Ezt persze hivatalosan kell fordittatni, igy az iskolam kuldte BPre a Bajza utcai fordito irodaba, onnan ment minden vissza az iskolamba zart boritekban, es az iskola kuldott ki vegulis mindent a noveri bizottsaghoz. Amikor ok Amerikaban megkapjak a papirokat/oraleosztast, akkor fogjak elbiralni, hogy az adott program, ahova jartal megfelel-e az ottani kovetelmenyeknek. Nekem pszichiatriat kellett tanulnom csak, de mivel a foiskola Amerikaban ahova jartam kovetelte a kulfoldi noverektol a gyogyszertant is, en azt ott megint kijartam. Miutan vegzel az eloirt plusz osztalyokkal, akkor kuldik ki azt, hogy leteheted a nemzeti novervizsgat,es adnak egy testelo kozpontot a kornyekeden, ahol ezt megteheted az altalad valasztott idoben. Azt meg szeretnem emliteni, hogy ha nem olvasol es ertesz magas fokon angolul, akkor bele se vagj ebbe az egeszbe, mert nem fogod erteni a tesztet. Maga a teszt nagyon huzos volt, belemegy mindenbe az ortopediatol a sebeszetig, gyogyszermellekhatasoktol elkezdve fiziologiaig, stb.Ugyhogy alapos kemeny felkeszules szukseges. En honapokon keresztul tanultam erre egesz nap, es eloszor atmentem. Ugy hallottam, hogy 5 evnel kesobbi noveri vegzettseget nem fogadnak el, ujra kell jarnod a amerikai nover programot, ami az alaposztalyokkal egyutt 4 ev. A foiskolai BSN az meg ket ev, es ha akarsz Masters Degreet, akkor az meg 2 ev. Remelem segitettem. Sok szerencset, ha nekivagsz.

2013. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!