Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Phd pszichológiából? Mik a...

Phd pszichológiából? Mik a vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nagyon érdekel a pszichológia,úgy érzem jó tudnék lenni benne,van hozzá "érzékem".Gyerekkorom óta ebben gondolkodtam,sajnos az élet más felé sodort.Hamarosan lesz egy diplomám(nem pszichológiával kapcsolatos),amivel elvileg külföldön könnyen találok állást.

De úgy érzem,nekem mégis pszichológiával kell foglalkoznom.Igazából a kutatómunka érdekelne,amihez kell a phd.Elsősorban azok véleményére lennék kiváncsi,akik megszerezték vagy most csinálják.Mik a lehetőségek tanulás,későbbi munka szempontjából?Könnyen mozoghat az ember a szakmában,ha megvan a doktori?Elsősorban külföldi lehetőségek érdekelnének,tanulás(főleg phd),de főként munkalehetőség szempontjából.

Nem szeretnék itthon tervezni,mert itt kutatás szempontjából szerintem nincs túl sok lehetőség.

Köszönöm szépen!


2012. márc. 5. 18:52
 1/5 anonim válasza:
100%
Külföldön akarod letenni a doktorit? Mert ha igen, akkor az adott egyetem mesterszakára jelentkezhetnél, de ha a friss bsc diplomádnak nincs sok köze a phszichológiához, akkor nem igazán értem, hogy s mint képzeled. Tényleg rááldoznál még 7+ évet az egyetemre?
2012. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Joola ***** válasza:
100%

hát igen, szép sorjában: BA, MA, Phd. és igen, a Phd-sok ált. kutatnak, illetve ahhoz hogy elvégezd ezt tanítanod kell az egyetemen és kutatnod, és ha megszerezted és kutató akarsz lenni, a legegyszerűbb mód, ha kapcsolatban maradsz az egyetemmel, ahol a tanításért "cserébe" finanszírozzák a kutatásokat.

egy pszichológus hallgató (BA 3.év)

2012. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen,nehéz a helyzet.És neked milyen tapasztalataid vannak úgy összeségében?Kilátások,stb.Sokan írták,hogy MA diplomából nem lehet megélni-nem mintha ez érdekelne,mert ez a szakma nem erről szól,meg én egyébként sem ezt szeretném elsősorban csinálni,hanem kutatni,csak hát elég elkeserítő...Szerinted phd-vel mennyire könnyű mozogni?

2012. márc. 24. 08:36
 4/5 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:

A mostani diplomám inkább "kényszer".Meg csalódtunk is alaposan,ami az egyetemnek köszönhető.

Rááldoznék,mert ez érdekel.

2012. márc. 24. 08:38
 5/5 Joola ***** válasza:
hm, nem tudom, igazából én még BA-ra járok, csak azt tudom mondani, amit látok. Kevés phd-s van általában, sokan maradnak a suliban tanítani, van aki külföldre megy... de szerintem ha valaki jó valamiben, nem kell aggódnia.
2012. márc. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!