Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet egy ÜGYVÉD JÓ EMBER?

Lehet egy ÜGYVÉD JÓ EMBER?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki, hogy ő akárhogy is nézzük valakinek rosszat csinál.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2012. márc. 8. 20:26
1 2 3
 1/25 Shai-Hulud ***** válasza:
5%

Három embert megkérdeznek, mennyi 2*2?

A mérnök válasza - Micsoda hülye kérdés, hát természetesen 4.

A kereskedő válasza - Az ugyebár attól függ, hogy adom, vagy veszem.

Az ügyvéd válasza - Magának mennyi lenne jó?


Na ezután döntsd el, hogy lehet-e jó ember?


Persze, a nekrológja szerint igen... :-D

2012. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
15%
Akik a a jogi , igazságszolgáltatási szférában dolgoznak ők mindenképpen rosszat csinálnak valakinek.Ez egy ilyen munka aki nem bírja az ne menjen jogra.
2012. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert neked lehet, hogy segít a problémádon, de egy másik embernek viszont adott esetben rosszat tesz.


Most akkor semleges ?


El fogok gondolkozni rajta.

2012. márc. 8. 20:42
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Lehet.


"akárhogy is nézzük valakinek rosszat csinál"


Az ügyvéd a bírósági tárgyalások szerves része, feladata meggyőzés. A tárgyaláson a végső ítéletet azonban a bírói hatalom hozza meg, az ő feladata a törvényes keretek betartása, igazságtétel. Tehát ilyen alapon a bíró tesz rosszat minden per-vesztessel. De különben én nem tartom helyesenek ezt a nézőpontot, hiszen rosszat csak akkor tehet, ha a vádlott bűnösnek találtatik a vádpontokban, azaz a törvényel ellentétesen cselekedett. Azzal a törvénnyel, amelynek nem ismerte nem mentesít a büntetés alól. Tehát valójában az ember (nevezzük vádlottnak) tesz rosszat saját magával mikor elköveti a bűneit, vét a törvény ellen.

Tudom, ahogy ezt leírtam kicsit bonyolult lehet, meg a valóságban sajnos nagyon gyakran nem is működik jól a rendszer, de az alapja ez. Különben meg én nem ismerek túl sok ügyvédet akit emberileg tisztelni tudnék, de valahol eldugva a Föld-golyó valamely pontján biztos élnek "jó" ügyvédek is...

Ajánlom figyelmedbe a "Ne bántsátok a feketerigót!" c. filmet: [link]

2012. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Szia,


Érdekes nézőpont. Tehát ha jól értem tulajdonképpen az a rossz, aki törvényt sért.


Az ügyvéd tulajdonképpen megpróbálja kihozni a védence számára a legenyhébb büntetést.


Ilyen értelemben viszont az ügyvéd csak jót tesz ... tehát jó.


Ez nagyon érdekes, mert most megfordult az egész. :-)


Köszönöm a könyvet, megpróbálom megszerezni.

2012. márc. 8. 20:53
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát én ezt így nem mondanám hogy az ügyvéd mindenféleképpen "jó", mondjuk úgy inkább hogy ő is csak a munkáját végzi. Hol tisztább, hol mocskosabb módszerekkel.
2012. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom. Biztos van olyan ügyvéd, aki becsületes, és jó ember, de szerintem nem ez a jellemző.
2012. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

"Biztos van olyan ügyvéd, aki becsületes, és jó ember,"

Igen, de akkor nem jó ügyvéd...

Az ügyvédet nem azért fogadják, hogy jó legyen, hanem hogy NYERJEN. És mindegy, milyen módon. A CÉL a lényeg. Főleg például egy bűnesetben.


Pedro

2012. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy nem ez a jellemző?


Tehát önmagában azért, mert egy ügyvéd nem lehet rendes ember, mert a szakmája ezt nem teszi lehetővé ?


Vagy ez inkább személyiség függő ?

2012. márc. 8. 21:08
 10/25 A kérdező kommentje:

Szia Pedro !


Tehát ha jól értem azt mondod, hogy nem lehet erkölcsös ember. Ha már erkölcsös, akkor gátjai vannak - lelkiismereti kérdést csinál a dolgokból és nem lehet jó egyszerűen azért mert erkölcsi gátjai vannak.


Ugyanakkor én feltennék egy kérdést: vajon az ügyvéd mindent megtehet?


Véleményem szerint csak olyan dolgot tehet, ami törvényes.


Bár a törvényesség és erkölcsösség nem biztos, hogy ugyan azokat a dolgokat jelenti.

2012. márc. 8. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!