Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megszerezni...

Mennyire nehéz megszerezni egy B kategóriás jogosítványt? Mennyiből jön ki? Mi a legnehezebb része?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek sikerülni szokott, így nem lehet olyan szörnyen nehéz.
2012. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Én nem rég csináltam, 130e volt összesen, úgy, hogy nem kellett plusz órát vennem.

Vidéki vagyok, egy kisebb iskolába jártam és ismerősöm volt az oktató, rendesen megtartotta a kötelező óraszámot, nem csalta le a félórákat, ahogy nagyobb iskolák szokták.

Nekem a kresz volt nehéz, mert sok olyan dolgot kellett megtanulni, ami szerintem felesleges egy átlagos autósnak (sok műszaki, fizikával kapcsolatos kérdés), és a forgalom vizsgán izgultam legjobban, főleg a parkolás miatt, mert az ment kicsit nehezebben.

Ha találsz egy olyan iskolát, ahol nem az a lényeg, hogy minél több pénzt kihúzzanak a diákok zsebéből, és találsz egy rendes oktatót, akkor nagyon könnyen meglesz a jogsi.

Én az elején féltem a vezetéstől, hogy "mindent egyszerre kell csinálni" (index, fék, váltani, táblákat figyelni, meg hogy ne menj gyorsan stb), de nagyon gyorsan belejöttem és kisebb távokra nagyon szeretek egyedül kocsival menni. :) Bár Bp-n belül csak az oktatómmal vezettem, azóta még nem, úgy érzem, hogy ahhoz még bizonytalan vagyok.

23N

2012. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem áprilisban lesz 1 éves a jogsim. Ami kb. olyan 120-140ezerből jött ki, úgy, hogy nem kellettek plusz órák. Ha odafigyelsz és van hozzá egy kis érzéked, akkor nem kell plusz óra. Egyet nem tudnék kiemelni, ami a legnehezebb. Szerintem olyan nincs is. Kreszen oda kell figyelni, gyakorolni, és sima ügy. Az elsősegélyhez fent vannak a neten a tételek, megtanulod, kész. A rutin nem egy nagy dolog, a legtöbb ember 3-4óra után átmegy a vizsgán. Legalábbis nálunk úgy volt, hogy asszem 9 a kötelező rutinórák száma, ebből levezettünk 3-4et, a fiúk, akik már vezettek autót, volt hogy csak 1et, és a többit "áttettük" a városihoz. A városin pedig annyi a lényeg, hogy figyelj oda. Jóesetben min. 20órát vezttél már városi előtt, fejedben van a kresz, tudod kezelni az autót, 1 hibát tudsz elkövetni, hogy nem figyelsz. Azt a 45percet pedig ki lehet bírni teljes koncentrációval. Ha a vibi látja, hogy jól megy, akkor nem is szenvedtet 45 percig. Azt viszont nem tudom, hogy ebben az új rendszerben nehezebb-e vagy könnyebb? Szerintetek?

18/L

2012. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Én már az új rendszerben fogok vizsgázni, szóval lehet, hogy egy kicsit több infót tudok adni. A kreszt még tavaly nyáron csináltam, igazából nem nehéz, én mégis buktam egyszer rajta. Van egy program, amivel gyakorolhatsz, teljesen olyan, mint a vizsga, A-B-C feleletválasztós, a végén kiírja a hibáidat és a pontszámod, valamint, hogy átmentél-e. Az egyetlen buktató az lehet, hogy kb 200 olyan kérdést kaphatsz a vizsgán, ami nincs benne abban a programban, és ha olyanokat fogsz ki, az szerencsétlen. Én rengeteget gyakoroltam, másodszorra 2 hibával mentem át, szóval nem olyan vészes.

A forgalmi már nehezebb ügy, minél hamarabb kezdj neki, mert egyre nehezebb megszerezni a jogsit. Idén változtak a szabályok, már nincs rutinvizsga, egybe van vonva a forgalmival, ezért az olyanok, mint én - akik a régi rendszerben kezdték és letették a rutinvizsgát is - ráfizetnek, mert ugye le kell tenni az összevontat is és az már drágább (ergo nem fejezhetem be abban a rendszerben, ahogy elkezdtem). A másik probléma, hogy leépítés volt vizsgabiztosok tekintetében, nem tudom te hol szeretnéd csinálni a jogsit, de Bp-en például összesen 12-13 vizsgáztató maradt az összes vizsgázóra(tavaly olyan 60 körül voltak). Én már elvben mennék vizsgázni, de nincs már időpont május 20 előtt, szóval kezdd el amilyen gyorsan tudod!

Remélem segítettem.

2012. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nekem 2 éve került 180-ba. Igaz 1x forgalomból, 1x pedig elsősegélyből húztak meg. Bár én egyiket sem éreztem jogosnak, látszott, hogy csak a pénz miatt sz*pattak. :( Szerintem 150-1600 ezer a minimum amit fizetned kell érte, plusz órák nélkül. Legalább is nálunk Szabolcsba kb. ennyibe kerül. Növekvő vizsgadíjak+ benzin ár ezt bele kell kalkulálni. :( Én az elsősegélyt tartottam a "legnehezebbnek". A vizsgabiztos úgy figyelt, mint ha az élete múlna rajta. No persze lehet, hogy egyszer majd tényleg fog is, és a való életben nem egy bábún kell majd segítened. Sok sikert és eredményes felkészülést kívánok! :)

20/F

2012. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
74%

A lényeget már elmondták, csak annyit teszek hozzá: itt Budapesten rohadt nehéz vizsgáztatót kapni. Bementem vizsgaidőpontért, és 2 és fél hónap múlvára adtak..

szal minél hamarabb fizesd be és foglald le, ha majd jogsizol.

2012. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
150 ezer körül minimum. Tanfolyamdíj, orvosi alkalmassági, vezetési órák, vizsgadíjak... Attól függ, mennyire leszel jó a gyakorlatban, hány plusz órát kell venned a kötelező mellé, hányszor buksz meg a vizsgán (mert az megint plusz óra meg vizsgadíj).
2012. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!