Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek cserkész?...

Hogyan lehetek cserkész? Egyáltalán 18 éves korban csatlakozhat valaki a cserkészekhez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 23:47
 1/1 lincselo válasza:

A cserkészet alapvetően egy ifjúsági szervezet. A klasszikus cserkész-korosztály 12 és 16 év közötti, de 16 évesnél idősebb cserkészek is vannak, ők a kószák és a vándorok.

Ők már általában nem csak "öncélúan" cserkészkednek, hanem aktívan részt vesznek a csapat életének szervezésében, gyakran őrsöt vezetnek, a táborokban pedig szervezői munkát végeznek.

De emellett vannak korosztályukhoz illő programok, többnapos túrák (akár külföldön), túlélőtáborok, építőtábor (el nem tudnád képzelni, mi mindent képes építeni egy jól képzett cserkész egy gombolyag spárgával, pár fadarabból)

Tehát a cserkészet még ebben a korban is sok izgalmat és kalandot tartogat, de ez már együtt jár a felelősséggel.

A legtöbb cserkészcspat folyamatos vezetőhiánnyal küzd, és szívesn fogadják az idősebb jelentkezőket is (bár ez a csapatparancsnok hatásköre).

A fontosabb kérdés, hogy van-e a közeledben cserkészcsapat. Ezt a [link] oldalon mondhatják meg, ha kitöltöd a jelentkezési ívet. Az én csapatom Budapesten, az Őrs vezér tere mellett működik.

Remélem segítettem, ha eddig nem találtál megoldást. (tudom, hogy közel három éves a kérdés, szóval ennek kicsi az esélye :) )

2014. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!