Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezetvédőnek, vagy ahoz...

Környezetvédőnek, vagy ahoz hasonlónak szeretnék tanulni. Miből, milyen szinten kéne érettségiznem? Hol találok a neten erről részletes tájékoztatást?

Figyelt kérdés

2012. márc. 18. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem környezetvédőket nem képeznek egyetemen, vagy főiskolán. Talán ami a legközelebb áll hozzá, az a környezetmérnök, amiről én tudok. A BME-n biztos van, valószínűleg máshol is. Matek, kémia, fizika, biosz közül kell választani a felvételinél.
2012. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel márciusi kérdés, tehát az idei szeptemberi képzésekre már rég le kellett addigra adni, talán még nem tanultál tovább és nem kések.


Elsőnek: De, képeznek környezetvédőket, és le is írtad a szak nevét.


Kérdezőnek: Nagyon nem ajánlom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindenből tanulnál egy kicsit azon a szakon, de semmit se tanulnál meg igazán. Állásod nem lenne, vagy ha igen, akkor a környezetvédelmi szervek ellen kellene "védened" a cégeket igazából. Tehát pont az ellenkezője.

De ezzel a képesítéssel igazából nem is lennél képes semmire.



Környezettan szakra menj, azzal MSc és doktori után lehetsz környezetkutató (vagy csak msc, ezt most nem tudom), de inkább biológia.

Vagy bármi mérnöki utána környezetvédelmi szakmérnöki.

2012. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!