Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi hiányzás, pénzbírság?

Egyetemi hiányzás, pénzbírság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy én anno még 1-2 évvel ezelőtt felvételt nyertem az óbudai egyetemre (államilag támogatott) Jártam kb fél évet, aztán többet nem mentem be. Azóta eltelt 1-2 év és mai napig küldözgetik az e-mailokat hogy amennyiben nem veszek fel tantárgyat, nem fizetem be ezt-azt akkor meg szüntetik a jogviszonyom, ilyen üzenetet már kb 1 éve is küldtek, ezért sem intézkedtem semmit gondoltam jól van nem érdekel. A mai napon küldtek egy értesítés küldemény szelvényt amit csak postán vehetek át... Tartok hogy valami pénz bírság vagy hasonló, nem mozgok otthon ebben a témában. Valaki volt már hasonló helyzetbe illetve lehetséges hogy komoly pénz bírságot kapjak? Vagy bármi féle károm származhat ebből? A válaszokat előre is köszönöm!


2012. márc. 20. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kapod meg, hogy kiraktak az egyetemről. Miért nem iratkoztál ki eddig?
2012. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van. Valóban én vagyok a hibás, úgy voltam vele hogy ha fenyegetőznek hogy ki raknak.... Akkor minek fáradozzak be utazással etc.
2012. márc. 20. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük kedves kérdező! Ön valamivel több mint félmillió forinttal károsította meg államunkat, ezen keresztül a mi pénztárcánkat. Igazán kedves Öntől, várjuk máskor is!
2012. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hát grat. komolyan. én meg itt gürizek h felvegyenek államira...
2012. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is itt szenvedek költségesen. Pár ponton múlt, hogy nem ettek fel, te meg ott vagy és nem jársz be..


De egyáltalán miért nem jártál be? Csinálsz most egyáltalán valamit?

Nem kötözködni akarok, csak érdekelne a dolog.:)


19/l

2012. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Problémád nem lesz belőle, hiányzás miatt nem kapsz pénzbírságot vagy ilyesmit csak valóban kiraknak.

Az viszont jogos ellenszenv a többiek szemében (láthatod előzőket), hogy így az állam fizetett utánad pár szemeszteren keresztül egy rakat pénzt :D

2012. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nana visszább az agyarakkal! Valószínűleg azért hagytam ott az egyetemet és vállaltam inkább munkát, mert mekkora móka és kacagás már napi 8-10 órát lehúzni munka helyen. Sajnos ez a tökéletes rendszer amit annyira "megcsonkítottam" arra a választásra kényszerített hogy vagy járok egyetemre, de végig nézem ahogy az édes anyám és a testvéreim nélkülöznek, vagy el megyek dolgozni és segítek a családomon. Tudom-tudom sokaknak közületek mindent a seggetek alá tettek, nincsen anyagi problémátok, és nem kényszerültök ilyen döntést hozni.
2012. márc. 20. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, de levelezőn is tanulhattál volna. Én is fizetősön vagyok 2(!!!) ponttal csúsztam le, 420 pontom volt. Ezért perkálom a félévi 200 ezret diákhitelből. Van ismerősöm aki levelezőn tanult, mellette dolgozott. Nem ítéllek el, csak nem tudtad értékelni a lehetőségeid :)

Viszont kérdésre a válasz, vszínű azt kaptad meg hogy kipakoltak az egyetemről, pénzbírságot nem kaphatsz semmiképp sem.

2012. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen esetekben szokták igényelni a szociális támogatást. Nem az a megoldás hogy ott hagyok csapot-papot és utánam meg közben fizetnek, mert azt hiszik hogy amit elvállaltál, hogy elvégzed az egyetemet azt véghez is viszed.
2012. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!