Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sorrendet módosítsak vagy ne?...

Sorrendet módosítsak vagy ne? Ki mit csinálna a helyembe?

Figyelt kérdés

Szóval jelentkeztem Pécsre felsőfokú szakképzésre. Nagyon szeretnék oda menni, tetszik a város. De 200 km-re van innen, és nem hiszem h kapnék kollégiumot. Az albérlet meg drága,rezsi, plusz még ott a kaja, bérlet ha messzebb van.

Havonta lenne 35 000 Ft pénzem összvissz(ez az árvaságiból)

De ott van a második hely, ami egy kis város, itt is fsz képzés, de ez a hely nem tetszik, csak barátnőm ide jelentkezett, és ő mondta h itt biztos lenne a kolesz( mivel kis város, nagyrészt helyiek jelentkeznek. )

Szóval anyagi szempontból ez lenne a jobb döntés.

Ti hogyan döntenétek? :)


2009. jún. 13. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem módosítanék sorrendet. Mivel távol laksz Pécstől, ezért esélyes, hogy kapnál kolit. A PTE-nek ráadásul azért elég nagy neve van, ami egy kisvárosi főiskoláról, egyetemről nem mindig mondható el. El tudsz menni majd teszkózni, vagy más diákmunkát is vállalhatsz, amiből kiegészítheted az árvaságit, ha az nem lenne elég. Nagyon sok egyetemista csinálja így. És ahogy te is említetted Pécs gyönyörű város! :)

2009. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

mindkét helyen ugyanaz az fsz képzés?


meg hát lehet h.drágább Pécs,de jobb az oktatás minősége és értékesebb lesz a tudásod..ez megtérül..


a kisvárosi fsz képzés is egyetemhez,fősulihoz kapcsolódik?vagy csak külön álló képzés.a pécsit az egyetem indítja ugye?

2009. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanba az érvek:


1) Pécs valószínűleg jobb egyetem, mint a kisvárosi, bár nem tudom milyen szakra jelentkeztél. Nagyon fontos tudni, hogy nem minden diploma egyenlő, bár neked erre senki nem hívta fel a figyelmed, de sajnos egyes helyeken ha meglátják, hogy mondjuk X kisvárosi egyetemn végeztél, akkor nem is foglalkoznak veled. Hacsak a konkrét szakon nics máshogy, akkor Pécs szakmailag előnyösebb.


2) Az egyetemen kérhetsz szociális támogatást, meg lakhatásit is, szóval jó eséllyel a 35000-hez hozzájön még némi pénz. A koleszt pedig távolság alapon osztják, szóval jó esélyed van szerezi egyet, akár pótjelenetkezéssel, amikor feltöltik az esetleg üresen marad helyeket. Albérletet meg többen együtt is szerezhetsz.


3) Szép dolog a szerelem, de egy lány miatt nem érdemes elkaszálnod az életedet. Most képzeld el, ha jelentkezel egy szar helyre, és valami ok miatt a nő kidob fél év múlva... A tapasztalat azt mutatja, hogy a gimis kapcsolatok nem tartanak örökké.


Szóval szerintem Pécs.

2009. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Válaszolok: Csak szakképzésre jelentkeztem amúgy,

és mindkettőt egyetem indítja. A másik a Pannon Egyetem, annak is jó neve van. Igen, ugyanaz a képzés mindkettőnél.

:D Ja, am lehet kétértelmű voltam: lány vagyok, és az egyik barátnőmre értettem, de nem az a lényeg h ő oda jelentkezett, hanem az h ott biztos a kolesz.

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Tényleg! :)

2009. jún. 13. 12:01
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, és PTE-n koleszt a tanulmányi eredmény+ a szoc. háttér alapján adnak, ezért is nem bízok benne... Annyira nem lett jó az eredményem, plusz oda tényleg azok mennek akiknek jók a jegyei.
2009. jún. 13. 12:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondanék neked, kedves Kérdező, mint lassan hat éve Pécsen tanuló egyetemista.

A kollégiumokba szó szerint vadásszák az embereket, mert a régi, felújításra váró kollégiumokba senki nem akar költözni. Hatalmas transzparensekkel hirdetik a kollégiumi helyeket... Ha frissen érettségiztél, akkor nem a tanulmányi eredmény alapján számolják a pontokat a kollégiumhoz, hanem kizárólag a szociális helyzet alapján. Azt írod, hogy árvaságit kapsz: ha egyik szülőd meghalt, akkor automatikusan hátrányos helyzetűnek minősülsz, így szinte borítékolhatod a kollégiumi helyet. Pécs egyébként egyáltalán nem drága város pl. Pesthez képest. Megfelelő helyeken kell vásárolni, és akkor ki tudsz jönni abból a havi 35000 forintból!

Tehát én nem módosítanék sorrendet, de ahogy érzed. Egyébként meg többet érsz egy pécsi diplomával, mint egy no-name mucsaröcsögeivel... Ilyen szempontból megéri a befektetést.

2009. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Húúú, nagyon köszönöm neked utolsó!!! :) Ez biztos??

Én a PTE honlapján olvastam, azt h, tanulmányi pontok plusz szoc.háttér,meg egyszer fel is hívtuk a koleszt,és ott is ezt mondták... de ha így van ahogy mondod, csak a szoc. hátteret nézik, az jó. Egyrészt az árvasági szempontjából, másrészt anyum most lett munkanélküli pár hete. (De nem diplomás képzésre mennék)

Jaj, annyira aranyosak vagytok, most úgy örülök! Már pár hete gondolkodom a módosításon, de így már nem fogok módosítani! Csak remélem, h felvegyenek. De ha nem vesznek fel, így is jobb érzés h legalább itt volt az esély.

Köszönöm a válaszokat! :)

2009. jún. 13. 12:37
 8/16 anonim válasza:
Melyik városban van a másik suli?
2009. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: a második évtől tényleg számítani fog a tanulmányi eredmény is, úgyhogy nem mondtak hülyeséget, de az elsősöknél még nem számít (honnan is tudnál korrigált kreditindexet varázsolni a jelentkezési lapra?). Számít, hogy melyik karra jeletnkeztél, mert a kollégiumi helyeket a karok utalják ki, illetve a kari HÖK/HÖT bírálja el a jelentkezéseket. Ha megkapod a kis csomagot az egyetemről az értesítéssel együtt, hogy felvettek (kb. augusztus elején), lesz benne kollésiumigénylési lap is. Ehhez kell csatolni majd egy csomó igazolást, és a határidőket nagyon szigorúan veszik mostanában. Figyelj majd rájuk, mert a kolis helyed múlhat egy késve leadott igazoláson!

Egy zárójelben jegyezném meg, hogy ha félsz a csótipajtiktól, akkor inkább ne menj koliba, mert eme kedves háziállatok majd' mindegyik koliban megtalálhatóak. Nem véletlenül nem akar senki koliba költözni a Laterumon meg a frissen felújított Boszin kívül. :P

2009. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pécshez még egyet hozzá tennék.Ha azóta nem törölték el öszzvonalas diák bérlet ingyen jár minden PTE hallgatónak.
2009. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!