Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános iskolás ötödikesekne...

Általános iskolás ötödikeseknek tartok hétfőn (március 22. ) a századik órán matematikát. Fogalmam sincs mit csináljak velük. Valami érdekes, vicces matekos, számolós feladat kéne. Tudnátok valamit ajánlani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ma van március 22-e, eléggé szórakozott vagy!
2012. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát egy kicsit későn! De jövőre csinálhatsz/csinálhat olyat ,hogy kiválsztassz/kiválszt valakiket és ők tartsák az órát!! :)
2012. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez már pont nem most volt ez a kérdés, de ha még látogatod majd az oldalt, akkor látod, és ez szerintem nagyon jó ötlet. Vicces lehet, mert most fogok végezni általánosban, de még alsóból (talán 4.ből) van egy olyan élményem, hogy ugyanilyen matekóra volt, csak ápr.1-én,de ez mindegy.Az osztályt oszd szét csoportokra, tegyük fel 5 csoportra. Legyen mondjuk 5 feladat, azaz írj 5(csoport)x5(feladatok) papírlapra különböző feladatokat, minden lapra 1 félét. Ezek a tudásszinttől függnek, lehet bármi, szöveges feladat, vagy csak egyszerűen osztások, szorzások. Azután tőled függ milyen papírból, csinálj ezeknek a lapoknak valami borítékszerű dolgot, amibe beletudod őket rejteni. Rájuk írhatsz bármilyen vicces vagy érdekes dolgot (legegyszerűbb ha csak egy sorszámot hogy mégis tudják hogy az a következő "rejtvény"), mivel a lényeg, amit akarok mondani, hogy ezeket a lapokat-borítékokat óra előtt el kellene rejtened az osztályteremben, kivéve az első feladatot, mert azt ugye minden csoportnak odaadod. Ha belefér, a borítékokra ha akarsz írhatsz valami olyasmit, hogy a következő dolgot hol keressék, hogy még inkább érdekes legyen. Így egy egészen kutakodós,tanulós és közben érdekes órát lehet teremteni. A végén az értékelés meg a "beérkezési sorrend" alapján menjen, de csak miután ki lettek javítva a munkák, így változhat a sorrend, azaz ha valaki lassabban csinálja, de pontosan, az is lehet első:)

Remélem segítettem, mármint átlátható az óra menete. Mivel ez még alsóban volt, lehet hogy valahogy komolyítani lehet rajta, de biztos élvezetes lesz:)

Bolondok napján én ilyen matekórát tartottam, és mindenki élvezte, hogy végre nem a sokszor sablon "valaki megpróbálja közülünk az órát tartani" dolog helyett valami igazán vicces és izgalmas óra kerekedett:D

2012. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!