Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudna segíteni valaki jogosítv...

Tudna segíteni valaki jogosítvány intézések ügyében?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 2007ben el akartam kezdeni a jogosítványt: megcsináltam az elsősegély vizsgát és elmentem orvosi alkalmasságira, de utána (különböző okok miatt) meggondoltam magam és nem vágtam neki a vezetésnek. Most elkezdeném: Az elsősegély kártyám az érvényes, az orvosim 2017-ig érvényes. Akkor most nem kell újból orvosira mennem?

Viszont mivel a jogosítvány 10évig érvényes, így akkor hamarabb le fog járni az orvosim, vagy hogy van ez? Érdemes lenne inkább most újra elmennem orvosira?



2012. márc. 29. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Hamarabb le fog járni. Te tudod, mennyire prioritás, hogy egyszerre járjanak le és kétfelé kelljen majd egy időben rohangálni... Én szeretem, ha külön-külön járnak le a dolgaim.
2012. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy jogsi megszerzése összességben?
2012. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd csak így, majd ha lejár az orvosi akkor elmész megint.


Utolsó válaszoló:

Ez attól is függ, hogy hány órát veszel illetve hányszor mész vizsgázni. Ha azt mondjuk, hogy minden vizsgád elsőre sikerül és nem vezetsz többet 30-35 óránál, akkor egy 130ezerből kijössz. Ebbe benne van a KRESZ tanfolyam és vizsgadíj illetve az elsősegély tanfolyam és vizsgadíj. De fontos tudnod, hogy 30 órából (kiváltképp most az új szabályok miatt) nagyon ritkán lehet levizsgázni. Ennyi órából általában annak sikerül, aki alapból tudott már vezetni, csak hivatalos papír kell neki. Szerintem egy 40 óra lehet reális. Amikor én tanultam (1 éve), akkor én 2590-ért vettem egy órát. Kb 50 órát vezettem le és a 2. vizsgám sikerült. Az összes többi (KRESZ, rutin, elsősegély) sikerül elsőre.


Azt még hozzátenném, hogy ha kezdő vezető vagy, akkor az órák száma az gyakran a helytől is függ, ahol vezetsz. Pl Budapesten lényegesen nehezebb lehet vezetni, mint pl egy kisvárosban, mivel a fővárosban azért nem csak a tömeg nagyobb, de ott a villamos is, amire külön szabály vonatkozik. Én Pécsett tanultam, és épp akkor volt mindenféle felújítás, építkezés, útlezárás, hát persze, hogy mindenhol mások voltak a szabályok, meg mindenhol kinn volt az a sz@r 30-as tábla. Ez sem mind1. Aztán mikor először vizsgáztam hirtelen minden eltűnt és olyan volt, mintha idegen helyen autóznék.

2012. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!