Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott érettségit vissza...

Előrehozott érettségit vissza lehet mondani?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mész el, automatikusan kapsz egy egyest, azt joccakát.

Gyakorlatilag olyan,mintha nem is jelentkeztél volna, csak kapsz egy papírt, hogy azon megbuktál. De utánna mehetsz majd ugyan arra az érettségi tárgyra a jövőben is...

2012. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A lusta disznaja , mert a disznó sosem tanul.
2012. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első érettségi mindenkinek ingyen van, függetlenül attól, hogy előrehozott, vagy sem. Viszont ha nem mész el az előre hozottra

(ha nagyon különleges betegséged van,Pl. fertőző máj, vagy agyhártya gyulladás, és karanténba zárnak, akkor talán eltekintenek a jelentkezéstől, de ez a misztériumon múlik. Persze ez sem teljesen kibúvó, nekem volt egy magyar tanárom, aki- persze az elnökkel, meg a többivel együtt-bemasírozott a kórházba, és a kórteremben arcmaszkban vizsgáztatott. Ez persze csak jósfejég volt, egy tanár ilyesmire nem kötelezhető.)

Szóval ha nem jelensz meg, automatikus bukta. És akkor, amikor eljön majd a rendes ideje, ismétlő javító vizsgát kell tenned, ezért már fizetni kell. Az összeget az intézet határozza meg, van ahol 5, de van ahol 15, ez nagyon változó. (amíg egy intézetben tanulói jogviszonyod van, nincs igazi beleszólásod, hogy hol érettségizel, ezt tapasztalatból mondom.(Amikor előrehozottat tettem őszi időszakban, átküldtek egy másik gimibe, mert csak ott volt lehetőség, amikor viszont az osztálytársaimmal rendes időben vizsgáztam volna, nem engedték, hogy átkérjem magam. Ha már van érettségi bizid, ott teszel ismétlő vizsgát, ahol csak akarsz, emelt szintűre pedig csak megyeszékhelyen van szükség.)

Ezt csak azért mondom, mert lehet, hogy hogyha most megbuksz, később a sulid egy csomó pénzt is kérhet, amit kénytelen vagy kifizetni.

Tudnod kell továbbá, hogy erről az érettségiről nem kapsz mást, csak egy A4-es törzslapot, de ezt kötelező megőrizni, és később beadni, mert később e nélkül nem adják oda az érettségi bizonyítványt.

Tudnod kell, hogy mindig az a jegy számít, amit legutoljára szereztél.

2012. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5, vagy akár 15 ezer is lehet az ára, lehet az ez kimaradt.
2012. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pontosan. Megteheted, hogy nemmész el, ekkor automatikusan megbuksz ezen a vizsgán. Amennyiben azonban szükséged van érettségi eredményre ebből a tantárgyból, azt leghamarabb a rendes érettségidet követő ősszel teheted meg javító vizsga keretében. Ez pénzbe fog kerülni. És leghamarabb keresztfélévben jelentkezhetsz majd csak egyetemre.

Nem valószínű, hogy megéri kihagyni az előrehozott vizsgát, legfeljebb akkor, ha 200%-ig biztos vagy benne, hogy soha többé nem lesz szükséged erre az eredményre.

2012. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Bár én szerencsér nem jártam így, de nekünk a mi iskolánkban azt mondták, hogy ha előrehozotton megbukik valaki, az gyakorlatilag olyan, mintha el sem mentünk volna.

Mondták például, hogy ha valakinek nagyon nem jól sikerült az írásbeli/gyakorlati jegye, akkor ha nem megy el a szóbelire, akkor egyest kap, de a következő félévben mehet mégegyszer, mintha mi sem történt volna.

Ha jól emlékeszem, volt, aki ezt meg is csinálta.De ha nem is a következő félévben, a rendes érettségin mindenképp elmehetett még egyszer. Ingyen.

Szóval szerintem kérdezz utánna, mert itt már többen írták, hogy ez nincs így, de legjobb tudomásom szerint nálunk ez így volt.

2012. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
van egy egyszerűbb megoldás, ha még nem tettél osztályozó vizsgát: az igazgatónak kell kérelmet írni (ennek megírásában segíthet a magyar tanárod), hogy nem szeretnél osztályozó vizsgát, és ez automatikusan lemondja az érettségit is.
2012. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi -
2018. jún. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!