Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi:érvelés?

Magyar érettségi:érvelés?

Figyelt kérdés

Hogyan kell csinálni? Van valami alapszabály vagy tanács? Sajnos eddig magyaròrán sosem terelődött ide a szó, viszont heteken belül itt az érettségi. Jah és pontosan 4oldalt kell írni?


Előre is köszi


2012. ápr. 4. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
szerintem ne az érvelést válaszd, nagyon sok háttértudás kell hozzá (irodalmi ismeretek), és nagyon könnyen bele lehet bukni, én tuti vagy az elemzést vagy az összehasonlítást választom
2012. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11.ben tanítják tanrend szerint
2012. ápr. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
3-8 oldalt kell írni. Minimum 3 legyen meg mert vonnak le pontot ha nincs meg. És szerintem sem azt választ, hacsak nem 5 ös voltál a 4évig magyaról. Téényleg sok háttértudásra van szükség, ahogy az első válaszoló is mondja. Szerintem sokkal könnyebb. Összehasonlító elemzésbe tudsz idézetet írni ami viszi a sorokat. A novella elemés szempontjai meg megvan nekem, ha kell át tudom küldeni.
2012. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez így nem igaz,hogy a legnehezebb.Sőt szerintem a legkönnyebb. Én is azt fogom választani. Csak rizsázni kell egy témáról, érveket,ellenérveket írni,a bevezetésben "filozofálni" az adott téma egy dolgáról,aztán 3-4 irodalmi művet megemlíteni az érvek magyarázásához. Ennyi.
2013. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnézném azt a személyt, milyen összehasonlító elemzést ír, aki szerint az érvelést csak úgy lehet megírni, de van irodalmi tudásháttered. A verselemzés még nehezebb, minden tudnod kell a költőkről, a korról, amikor írtak, milyen volt a politikai, gazdasági helyzet, mikor mire utal a költő, tudnod kell olvasni a sorok között. Ha a három oldalból másfél azzal van kitöltve, hogy kiidézted az egész verset, hidd el, nem fog sok pontot adni a magyartanár.
2015. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!