Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mertek felsőoktatásba...

Ti mertek felsőoktatásba jelentkezni?

Figyelt kérdés
Olyan szempontból értem, hogy alig lehet jót hallani, mindenki szinte gyárban, munkanélküliként van nagyon sok ideig. Én is azon vagyok most, négy év óta ahogy végeztem egy évig voltam szakmába, most tanulok mást is. Mért hagyja az akinek nem kéne, hogy ennyire le legyen nyomva a felsőoktatás olyan nézőpontból, hogy csak a lusta emberek mennek egyetemre, fősulira, hogy ne kelljen dolgozni. Nevetnek rajtunk a sok buta, akik valszeg még egy kreditet sem tudna megszerezni.
2012. ápr. 5. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Te ne jelentkezz.

Mivel egy értelmes mondatot nem sikerült itt megfogalmaznod, tiszta sor, hogy ott pofára esnél.

2012. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért éri meg ennek ellenére is jelentkezni, mert így legalább megvan az esély, hogy olyan dologgal foglalkozz, amivel szeretnél, és ezért még talán jobb fizetést is kapjál.

Persze nem jön össze mindenkinek, sokan hiába végzik el az adott szakot, tényleg csak gyárban vagy olyan helyen dolgoznak, ahova nem kell felsőfokú végzettség... DE én akkor is úgy látom, hogy akik egyetemen nem csak ellébecolnak, hanem tényleg olyan szakon vannak, amiben valóban jók, amíg tanulni kell, addig is mindig küzdenek, jól csinálják a dolgaikat, nem a minimumra hajtanak, azok utána jó munkát találnak. Számtalan ilyen ismerősöm van, és jó munkahelyen dolgoznak.

Én még nem végeztem, nagyon nem, még csak a BSC-nél járok, abból is hátra van még ezen kívül másfél év, vegyészmérnöknek tanulok, de dolgozok mellette ezen a területen, egy kutatóintézetnél. (Persze nem teljes állás, mert arra nem lenne idő nyilván, és nem akarom, hogy a suli rovására menjen, de azért van legalább egy kis pénzem, meg persze a későbbiekre is jó lesz tapasztalatnak)

Úgyhogy én még azok közé tartozom, akik reménykednek, hogy nem hiába tanulok... :D

2012. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, de pl a te szakmád az egy nagyon jól hangzó, sőt írod, hogy dolgozol is benne, ez nagy előny később neked. De pl sokan tanárképzőbe jártak mint én is, lehetőség nincs, mit kezdjünk a papirral? erre értettem én a kérdést, meg tapasztalat is szólt belőlem, hogy a gyárakba is sok az idióta akit megtesznek műveznek és ő parancsol a másiknak, azelőtt meg lehet imádkozott, hogy meglett az általánosa.
2012. ápr. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!