Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem járok iskolába kb 2...

Nem járok iskolába kb 2 hónapja de ápril.9. én 18 at befogom tölteni. És amikor betöltöm lesz nekem ebből bajom? Vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdés? Hogy lesz e bajod abból, hogy 18 éves vagy? Miért nem jársz iskolába?
2012. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az mindegy mért nem járok, csak azt nem tudom hogy lesz e bajom belőle.
2012. ápr. 5. 16:18
 3/6 anonim válasza:
Igen, mert az a tanév, amelyikben betöltöd a 18-at még tanköteles, tehát te 2012. augusztus 31-ig tanköteles vagy. Ha nincs igazolásod valószínüleg elbocsátanak az iskolából.
2012. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha amúgy sem jár iskolába, gondolom neki tökmindegy, de még meg is bírságolnak benneteket illetve elveszik a családi pótlékot is.
2012. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg meg fognak bírságolni. abban a tanévben, amelyikben betöltötted a 18. évedet, még végig tanköteles vagy. miért nem jársz iskolába?
2012. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amelyik évbe betöltöd addig még végig tanköteles vagy. én is így voltam annak idején. ráadásul én júliusba töltöttem be, de még a rákövetkező évbe se hagyhattam abba, mert a nyár már a következő tanévhez tartozott. persze könnyen ki lehetett játszani, hogy átiratkoztam magántanulónak és nem mentem be vizsgázni év végén... igaz, akkor még csak 16 évig volt tankötelesség és magántanulósághoz se kellett semmi különösebb indok. azóta már sok minden megváltozhatott.
2012. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!